Licelilerden Vali Karaloğlu'na Ashâb-I Kehf Teşekkürü - Son Dakika

Licelilerden Vali Karaloğlu'na Ashâb-I Kehf Teşekkürü

11.06.2021 15:24
Licelilerden Vali Karaloğlu'na Ashâb-I Kehf Teşekkürü, System.String[]

Lice ilçesi Duru Mahallesi sakinleri Ashab-ı Kehf'de yapılan çalışmalar ve düzenlenen etkinlikten dolay Vali Münir Karaloğlu'na teşekkür ziyaretinde bulundu.

Lice ilçesi Duru Mahallesi sakinleri Ashab-ı Kehf'de yapılan çalışmalar ve düzenlenen etkinlikten dolay Vali Münir Karaloğlu'na teşekkür ziyaretinde bulundu.

Yıllardır Liceli vatandaşlar tarafından sürdürülen Ashab-ı Kehf kutlamaları yapılan etkinliklerle ilk defa ulusal ve uluslararası boyuta taşındı.

Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Lice Kaymakamlığı koordinesinde gerçekleşen etkinlikler öncesi Ashab-ı Kehf'te çevre düzenlemesine yönelik çalışmalar tamamlanırken aynı zamanda yoğun katılımlı Uluslararası Ashab-ı Kehf ve Lice Sempozyumu düzenlendi.

28 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen etkinliklerin ardından Lice Duru Mahallesi muhtarı Abdülvahab Doğandemir ve beraberindeki mahalle sakinleri Vali Karaloğlu'nu ziyaret ederek yapılan hizmetlerden dolayı memnuniyetlerini iletti.

Muhtar Doğandemir, Ashab-ı Kehf alanı için Vali Karaloğlu tarafından hem çevre düzenlemelerinin hem de etkinliklerin yapıldığını belirterek Liceli vatandaşların bu durumdan çok mutlu olduklarını söyledi.

"Manevi merkeze dönüşmeli"

Vali Karaloğlu ise Ashab-ı Kehf'in bulunduğu alanın bir manevi merkeze dönüştürülmesi gerektiğini dile getirerek vatandaşların da makama sahip çıkmalarını istedi.

Ashab-ı Kehf mağarasındaki düzenleme çalışmalarında, 290 m²'lik bir mescit, mağaraya giden yola da 50 metre taş, 55 metre ahşap traversten merdiven yapılırken mağaranın içinde temizlik ve restorasyon çalışmaları gerçekleştirildi.

Kaynak: Habermetre

Son Dakika Toplum Licelilerden Vali Karaloğlu'na Ashâb-I Kehf Teşekkürü - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Randevu aldılar ama aşı olmadılar! O vatandaşlar sosyal medyada topa tutuldu 16:41 Randevu aldılar ama aşı olmadılar! O vatandaşlar sosyal medyada topa tutuldu Camdaki Kız dizisinde Nalan'ın giydiği gelinliğe talep yağdı! İşte özel tasarımın fiyatı 16:00 Camdaki Kız dizisinde Nalan'ın giydiği gelinliğe talep yağdı! İşte özel tasarımın fiyatı Herkes insan sanıyor ama gerçek bambaşka! Dijital modeller milyonlar kazanıyorlar 15:51 Herkes insan sanıyor ama gerçek bambaşka! Dijital modeller milyonlar kazanıyorlar
İki kadın trafikte saç başa kavga etti! Trafiği kilitleyen kavga anı kamerada 15:22 İki kadın trafikte saç başa kavga etti! Trafiği kilitleyen kavga anı kamerada Kan donduran cinayet! 3 çocuk babasını öldürüp kafasını taşla ezdiler 14:44 Kan donduran cinayet! 3 çocuk babasını öldürüp kafasını taşla ezdiler İbrenin 130'da takılı kaldığı kazada 4 kişi öldü, 3 kişi yaralandı 13:49 İbrenin 130'da takılı kaldığı kazada 4 kişi öldü, 3 kişi yaralandı
Kıbrıs gezisine damga vuran kare! Cumhurbaşkanı makamına tişört ve kot pantolonla çıktı 12:34 Kıbrıs gezisine damga vuran kare! Cumhurbaşkanı makamına tişört ve kot pantolonla çıktı Yıldız Tilbe çocukluk fotoğrafı paylaştı, kimi dedesine benzetti kimi ağabeyine 12:17 Yıldız Tilbe çocukluk fotoğrafı paylaştı, kimi dedesine benzetti kimi ağabeyine
Advertisement