Liçnten Kurtulan Kaymakam: Bir Kaç Provokatörün İşi, Allah Onları Helak Etsin - Son Dakika
Güncel

Liçnten Kurtulan Kaymakam: Bir Kaç Provokatörün İşi, Allah Onları Helak Etsin

Liçnten Kurtulan Kaymakam: Bir Kaç Provokatörün İşi, Allah Onları Helak Etsin

Hava operasyonunda ölen 35 kişinin taziyesine gittiği köyde bir grubun saldırıp linç girişiminde bulunduğu Şırnak'ın Uludere İlçesi Kaymakamı Naif Yavuz'u, Uludereli kız öğrenciler ziyaret edip 'geçmiş olsun' dedi.

01.01.2012 17:01

Irak sınırındaki hava operasyonunda ölen 35 kişinin taziyesine gittiği Gülyazı Köyü'nde bir grubun saldırıp linç girişiminde bulunduğu Şırnak'ın Uludere İlçesi Kaymakamı Naif Yavuz'u, Uludereli kız öğrenciler ziyaret edip 'geçmiş olsun' dedi. Saldırıyı bir kaç cahil provokatörün yaptığını, kimseye kırgınlığı ve kızgınlığı olmadığını belirten Kaymakam Yavuz, saldırganları yönlendirenler için "Allah onları helak etsin" dedi.

Şırnak'ın Uludere İlçesi Kaymakamı Naif Yavuz, dün ölen 35 kişinin taziyesine gittiği Gülyazı Köyü'nde öfkeli bir grubun yumruklu ve taşlı saldırısına uğramış, kendisini linçten bir grup köylü kurtarmıştı. Şırnak Asker Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından Şırnak'ta bir otelde dinlenen Kaymakam Yavuz'u, bugün Uludere Çok Programlı Lisesi ve Şenoba Nurettin Asan Lisesi'nde eğitim gören 15 kız öğrenci ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Kendisine çiçek veren öğrencilerin ziyaretinden büyük mutluluk duyan Kaymakam Yavuz, rapor almadığını ve almayacağını belirterek, yarın görevinin başına gideceğini söyledi.

"KIZGINLIĞIM, KIRGINLIĞIM YOK"

Uludere Kaymakamı Naif Yavuz uğradığı saldırının bir kaç provokatörün işi olduğunu ve kendisinin de bölge insanı olduğunu söyledi. Yavuz, şöyle dedi:

"Bu bölge insanı sabırlı ve vakurdur. Evine gelen düşmanı bile olsa korur ve kollar. Asla ve asla bir fiske bile vurmaz. Bu birkaç tane cahil provokatörü Allah ıslah etsin. Ben onlar adına gerçekten çok üzülüyorum. Çünkü dün katil de olabilirdiler. Bizi öldürebilirlerdi. Onlar adına üzülüyorum. Bunlar bizim gençlerimiz, bizim insanlarımız. Kandırılıyorlar. Allah onları bu şekilde yönlendiren insanları, hayatım boyunca ilk defa kullanıyorum Allah onları helak etsin. Çünkü artık bu insanların onlardan çektiği yeter artık. O gençlere kızgınlığım ve küskünlüğüm yok ama onları yönlendirenler bunun cezasını çekecekler."

'SALDIRGANLAR ULUDERE'Yİ TEMSİL ETMİYOR'

Kaymakam Yavuz, kendisini üzen tek şeyin bölge insanının kötü şekilde tanıtılması olduğunu kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sanki, bütün bölge insanı bu şekildeymiş gibi bir izlenim doğdu basında. Kesinlikle ve kesinlikle böyle bir şey yok. Bu insanlar bütün bölgeyi ve bütün Uludere'yi asla ve asla temsil etmiyorlar. Cenaze sahipleri bile bizi arayıp, 'Biz üzüntümüzü bir tarafa bırakıp Kaymakam'a yapılan bu menfur saldırıdan daha fazla üzüntü duyduk' dediler. Şunu çok iyi bilmelerini istiyoruz. Devlet dün olduğu gibi bugün de yanlarında olacaktır. Taziyeye gitmemizin sebebi de budur. Acılarını paylaşmaya gitmiştik. Çünkü acılar paylaşıldıkça küçülür."

Kaymakam'ı ziyaret ederek çiçek veren öğrencilerden Çiğdem Tonk'un, "Bütün Uludere halkı adına sizden özür diliyorum" demesi üzerine Kaymakam Yavuz, "Uludere halkı adına özür dileme, Uludere halkı bu işin içerisinde yok" dedi.

ERDOĞAN, ŞAHİN VE BAHÇELİ ARAMIŞ

Uludere Kaymakamı Yavuz, kendisini Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın yanı sıra İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulunduklarını söyledi.

- Şırnak

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Liçnten Kurtulan Kaymakam: Bir Kaç Provokatörün İşi, Allah Onları Helak Etsin - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement