Liderler TürkAkım için İstanbul'a geliyor - Son Dakika

Liderler TürkAkım için İstanbul'a geliyor

15 gün önce

TürkAkım doğalgaz boru hattının tamamlanması vesilesiyle, Rusya Devlet Başkanı Putin, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuçiç, Bulgaristan Başbakanı Borisov İstanbul'a gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşecek. Görüşmeler İstanbul'da gerçekleşecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TürkAkım için Rusya Devlet Başkanı Putin, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuçiç, Bulgaristan Başbakanı Borisov ile İstanbul'da bir araya gelecek.

3 LİDER GELİYOR

Rus doğalgazını Türkiye'ye ve Avrupa'ya nakledecek TürkAkım doğalgaz boru hattının tamamlanması vesilesiyle, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, Sırbistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç ve Bulgaristan Cumhuriyeti Başbakanı Boyko Borisov'un katılımıyla 8 Ocak 2019 tarihinde İstanbul'da bir tören gerçekleştirilecek.

BÖLGESEL VE ULUSAL MESELELER DE GÖRÜŞÜLECEK

Bu vesileyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, konuk devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirmesi öngörülüyor. Söz konusu görüşmelerde, öncelikle ikili ilişkiler tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek. İkili ilişkilerin yanı sıra, Suriye ve Libya başta olmak üzere, bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunulması da planlanıyor.

Liderler TürkAkım için İstanbul'a geliyor
TürkAkım nedir? TürkAkım nereden geçiyor? TürkAkım doğalgaz boru hattı nedir? TürkAkım doğalgaz boru hattı geçtiği yerler!

Haber Yayın Tarihi: 07.01.2020 08:50 Kaynak: İHASon Dakika

7 bin tane milli piyango bileti aldı, hiçbirine ikramiye çıkmadı
Türkiye'de de şubesi olan fast food zincirinde çalışanın kalçasını kaşıdığı anlar objektife yansıdı Aydem ve Gediz Elektrik'ten avukatlara indirimli elektrik

Son Dakika Haberleri