Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir."2012 Yılı İtibari ile Çalışmalara Başladığımız... - Son Dakika

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir."2012 Yılı İtibari ile Çalışmalara Başladığımız...

18.01.2012 15:20
Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir.

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, "2012 yılı itibari ile çalışmalara başladığımız İskenderun Limanı'nı, Türkiye'nin en büyük limanı yapacağız" dedi.

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, "2012 yılı itibari ile çalışmalara başladığımız İskenderun Limanı'nı, Türkiye'nin en büyük limanı yapacağız" dedi.

İskenderun Limanı'nın 36 yıl süreyle işletme hakkını alan Limak Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir, gezi ve incelemelerde bulunmak üzere İskenderun'a geldi.

Belediye Başkanı Yusuf Civelek'i makamında ziyaret eden Özdemir, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, İskenderun Limanı'nın yıllardır atıl vaziyete kaldığını belirtti.

Büyük öneme sahip İskenderun Limanı'nın Türkiye'nin Ortadoğu'ya açılan penceresi olan Doğu Akdeniz'de bulunduğunu anımsatan Özdemir, limanın devrinin 15-16 ay gibi bir sürede tamamlandığını ifade etti.

Özdemir, Danıştay'daki izinler ile rekabet kurulu kararları ve diğer işlemlerin sürenin uzamasına neden olduğunu bildirerek, "Ama biz bu sürede boş durmadık. Projeler ürettik. Ekiplerimiz hızla limanı en iyi şekilde faydalı hale getirmenin yollarını aradı ve nihayetinde bu noktaya geldi. 2012 yılı itibari ile çalışmalara başladığımız İskenderun Limanı'nı Türkiye'nin en büyük limanı yapacağız" diye konuştu.

İskenderun Limanı'nın son derece modern makineler ile donatılacağını anlatan Özdemir, şunları kaydetti:

"İskenderun Limanı son derece doğal bir liman. Limanın bir kısmını konteyner limanı haline getireceğiz. Bu konuda yatırımlara başladık. İskenderun Limanı Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, hatta Kayseri'ye kadar önemli bir işlevi yerine getirecek. Liman için 3 kademeli master planımız var. 5 yıl sonra limanı tanıyamayacaksınız. Hayırlı uğurlu olsun."

Belediye Başkanı Civelek ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kente yatırım yapan firmalara her zaman destek olacaklarını söyledi.

Civelek, ziyaretin anısına Özdemir'e İskenderun fotoğraflarından oluşan bir albüm hediye etti.

İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su'yu da ziyaret eden Özdemir, daha sonra limanda incelemelerde bulundu.

- HATAY

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir.'2012 Yılı İtibari ile Çalışmalara Başladığımız... - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronaya yakalanan Cemal Enginyurt, helallik istedikten sonra sitem etti: İnsan değilsiniz Son Dakika: Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'nin resmen sportif direktörü oldu Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Vestel, iki İngiliz beyaz eşya firmasını satın aldı Ünlü model Brenda Patea, Alman tenisçi Alexander Zverev'den hamile olduğunu duyurdu Şömine süsü olarak kullandığı kafatası, 8 yıldır kayıp olan adama ait çıktı Son Dakika! Ermenistan ordusu Berde şehir merkezini vurdu: 20 kişi yaşamını yitirdi Erzincan'da 4,3 büyüklüğündeki deprem, bazı yapılarda çatlaklar oluşturdu Hayatını bu işten kazanıyor! Görme engelli genç, çektiği fotoğraflarla büyülüyor