Lions Kulübü'nden Van'a 8 Derslikli Okul - Son Dakika

Lions Kulübü'nden Van'a 8 Derslikli Okul

18.01.2012 14:06
Lions Kulübü'nden Van'a 8 Derslikli Okul, System.String[]

Van Valisi Münir Karaloğlu,"Tüm sivil toplum örgütlerini, dernek ve hayırseverleri Van'a okul yapmaya ve eğitime destek vermeye bekliyoruz." dedi.

Van Valisi Münir Karaloğlu, yaşanan deprem ile birlikte il genelinde 60 okulun kullanılamaz hale geldiğini belirterek, "Bunun için tüm sivil toplum örgütlerini, dernek ve hayırseverleri Van'a okul yapmaya ve eğitime destek vermeye bekliyoruz." dedi.

Lons Kulübü tarafından Van'a yapılacak olan 8 derslikli okulun protokolü Van Valisi Münir Karaloğlu ile Lions Kulübü 118-U Federasyonu Başkanı Hüsamettin Ocak tarafından imzalandı. Vali Tahir Paşa Toplantı Salonu'nda düzenlenen imza töreni öncesi kısa bir açıklama yapan Ocak, Van'ın Erciş ilçesinde yaptırmak istediklerini okulun her biri 40 metrekare olacak 8 derslikten oluşacağını belirtti. Toplam 650 metrekare alan üzerinde inşa etmeyi planladıkları kalıcı prefabrik okulun istenildiğinden 12 dersliğe çevrilebilme özelliğini de sahip olduğunun altını çizen Ocak, "Federasyon olarak depremde bölgeye birçok yardım malzemesi gönderdik. Ancak, zamanla ortaya çıkan eğitim ihtiyacını karşılama için federasyon olarak okul yaptırma kararı aldık. Bu okulumuzu en geç Mart ayı ortalarında eğitim öğretime hazır hale getireceğiz. Tabi ki zaman içinde ihtiyaç duyulması halinde başka okullarda yapabiliriz" şeklinde konuştu.

Van Valisi Münir Karaloğlu ise Van'da yaşanan büyük felaketin ardından Türkiye'nin her bölgesinden vatandaşların depremzedeler için kenetlendiğini belirterek, "Halkımız depremin yaralarını sarmak ve depremzedelerin acısını dindirmek için büyük bir insanlık örneği gösterdi" dedi.

Yaşanan depremin ardından bugüne kadar gerek sivil toplum kuruluşları, gerek dernek ve gerekse hayırseverler tarafından yaptırılacak olan okul sayısının 40 civarında olduğunu da dile getiren Vali Karaloğlu, "Yaşanan depremlerde 60 okulumuz kullanılamaz hale geldi. Daha önce ihtiyaç duyulan dersliklerle birlikte protokolünü yaptığımız okullar bizim ihtiyacımızın yüzde 40'ını karşılıyor. Yanı halen çok sayıda okul ve dersliğe ihtiyacımız var. Bunun için tüm sivil toplum örgütlerini, dernek ve hayırseverleri Van'a okul yapmaya ve eğitime destek vermeye bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Okulun zemin betonunun dökülmesinin hemen ardından üretimi tamamlanan prefabrik okulun getirilerek montajına başlanacağı kaydedildi. Düzenlenen imza törenine Lions Kulübü Konfederasyonları Başkanı Yaşar Ateşoğlu ile bazı yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

- VAN

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Lions Kulübü'nden Van'a 8 Derslikli Okul - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Fatih Terim, Alanyaspor maçında Feghouli ve Belhanda'yı kulübeye çekti Galatasaray'ın 11'i belli oldu! Yıldız futbolcu kadroya geri döndü Prof. Ceyhan'dan şehirler arası seyahat uyarısı: Devletin araya girmesi lazım Avcılar'da komşularına baltayla saldıran 3 şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler Sıla ve Hazer Amani çiftinin sık sık ayrılıp barıştığı öne sürüldü ABD'li Citi'den gümüş ve altın fiyatlarında yükseliş tahmini! Rekor gelebilir İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı