Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Lisa Simone: "İZMİR'İ Sevdim" - Son Dakika

Lisa Simone: "İZMİR'İ Sevdim"

Dünyaca ünlü caz sanatçısı Lisa Simone, İzmir'i çok beğendiğini belirtirken, İzmir'in çok güzel bir kent olduğunu söyledi.

Lisa Simone: "İZMİR\'İ Sevdim"
21.08.2017 - 15:02,

Folkart'ın Ana Sponsoru olduğu 86. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), kültür ve sanat şöleni olarak devam ediyor.

Folkart'ın Ana Sponsoru olduğu 86.İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), Pazar günü de renkli görüntülere sahne oldu. Mogambo'da Bülent Ortaçgil ve Erkan Oğur birlikte sahne alırken, İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde ise ünlü oyuncular Melek Baykal, Suna Keskin ve Nedim Saban Ahududu isimli oyunu sahneledi. Atatürk Açıkhava Tiyatrosu'nda ise Alice Harikalar Diyarı gösterisi fuara renk katmaya devam etti.

İzmirlilerin yoğun ilgi gösterdiği 86. İEF, haftasonu renkli görüntülerle devam etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Folkart'ın Ana Sponsoru olduğu 86.İEF, ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor. Kültürpark Fuar Alanı'nda gönüllerince eğlenen ve güzel vakit geçiren ziyaretçiler, çeşitli etkinliklere katılıyorlar.

AHUDUDU GÜLMEKTEN KIRDI GEÇİRDİ

Ünlü oyuncular Melek Baykal, Suna Keskin ve Nedim Saban, "Ahududu" isimli oyunlarını İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde sahneledi. Tiyatroseverlerin yoğun ilgi gösterdiği oyun, iki yaşlı kadının yanlızlığa buldukları çareyi anlattı. Melek Baykal, yıllar sonra bu oyunla sahneye çıktı. Nedim Saban da uzun yıllar sonra sahneye oyunun delisi rolüyle döndü. Oyunun diğer rollerinde ise Cem Güler, Halim Ercan, Dicle Alkan, Birol Engeler, Özgür Yetkin ve Bülent Seyran rol aldı.

MOGAMBO'DA ORTAÇGİL VE OĞUR

Folkart sponsorluğunda gerçekleştirilen Mogambo Caz Geceleri'nde Bülent Ortaçgil ve Erkan Oğur birlikte sahne aldı. Unutulmaz eserlerin seslendirildiği Mogambo'da Ortaçgil, 40 yıl sonra İzmir Enternasyonal Fuarı'nda yeniden sahne almaktan mutlu olduğunu söyledi.

LİSA SIMONE: İZMİR'İ SEVDİM

Öte yandan Cumartesi günü Mogambo'da sahne alan dünyaca ünlü caz sanatçısı Lisa Simone, İzmir'i çok beğendiğini söyledi. Folkart sponsorluğunda İzmir'e gelen Lisa Simone, "İzmir'e ilk kez geldim. İzmir'i çok sevdim. Güzel bir kent. İzmir Fuarı'nın da bu kent için ne kadar önemli olduğunu görünce anladım. Sahne aldığım yer çok güzeldi. Bu kentteki insanların enerjisi çok iyi. Geldiğim için mutluyum. Yine gelmek isterim" diye konuştu.

ALİCE BÜYÜLEDİ

Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu'nda Alice Harikalar Diyarında isimli sirk tiyatrosu fuarın en çok beğenilen gösterilerinden biri oldu. Işık, müzik ve dansların yanı sıra akrobatik sirk gösterileri ile sahnelenen Alice Harikalar Diyarında fuar ziyaretçilerine renkli bir dünyanın kapılarını araladı.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Lisa Simone: 'İZMİR'İ Sevdim' - Son Dakika


Advertisement