Lise Öğrencilerinden "Bilinçli Gençlik, Milli Medya" Projesi - Son Dakika

Lise Öğrencilerinden "Bilinçli Gençlik, Milli Medya" Projesi

26.10.2018 16:43
Lise Öğrencilerinden

Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, "Bilinçli Gençlik, Milli Medya" projesi kapsamında Cumhurbaşkanlığı ile bazı devlet kurumlarına mektup gönderdi.

Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, "Bilinçli Gençlik, Milli Medya" projesi kapsamında Cumhurbaşkanlığı ile bazı devlet kurumlarına mektup gönderdi.

Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, kitle iletişim araçlarının toplum üzerindeki olumsuz etkileri ile medyada yaygınlaşan şiddet görüntülerine dikkati çekmek amacıyla hazırlanan "Bilinçli Gençlik, Milli Medya" projesi kapsamında Mehmetçik Meydanı'nda basın açıklaması yaptı.

Okul idarecileri ile proje temsilcisi 25 öğrencinin katıldığı basın açıklamasında, kitle iletişim araçlarının toplum üzerindeki etkisine dikkat çekildi.

Öğrenciler, daha sonra Havza PTT Şubesine giderek, içinde basın açıklamasının yer aldığı mektupları başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere 25 devlet kurumuna gönderdi.

Okul müdürü Muhsin Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şiddet içerikli haber bültenleri ile dizilerin yoğun olarak yayınlanmasının şiddeti arttırdığını düşündüklerini söyledi.

Bu şekilde gençliğin bilinç altının kirlendiğini düşündüklerini dile getiren Yıldız, "Basın yayın organlarının çok daha dikkatli ve duyarlı olmaları gerekmektedir. Bu soruna dikkati çekmek ve orta öğretim gençliği olarak toplumun sorunlarına çözüm arama hedeflerini gerçekleştirmek amacıyla proje gerçekleştirdik." dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Lise Öğrencilerinden 'Bilinçli Gençlik, Milli Medya' Projesi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Jamie Vardy'nin eşi, kendisine kocasının cinsel ilişki videosuyla şantaj yapan kişinin planını ifşa etti "Neşe Karaböcek öldü" iddiasının asılsız olduğu ortaya çıktı Dışişleri'nden Pompeo'nun Batı Şeria ziyaretine tepki: Son derece vahim bir adım Son Dakika: Türkiye'de 19 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 123 kişi vefat etti, 4542 yeni vaka tespit edildi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dikkat çektiği ekonomi ve yargı reformlarıyla ilgili çalışmalar 3 koldan başladı Korona sırasını protesto etmek için soyunduğu iddia edilen adamın psikolojik rahatsızlığı olduğu ortaya çıktı Defne Samyeli'den şaşırtan çıkış: Anne olmak benim tercihim değildi Koronavirüsü dize getiren Avustralya'da 52 bin kişi rugby maçını tribünden takip etti