Lise Öğrencilerinden "Bilinçli Gençlik, Milli Medya" Projesi - Son Dakika

Lise Öğrencilerinden "Bilinçli Gençlik, Milli Medya" Projesi

26.10.2018 16:43
Lise Öğrencilerinden

Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, "Bilinçli Gençlik, Milli Medya" projesi kapsamında Cumhurbaşkanlığı ile bazı devlet kurumlarına mektup gönderdi.

Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, "Bilinçli Gençlik, Milli Medya" projesi kapsamında Cumhurbaşkanlığı ile bazı devlet kurumlarına mektup gönderdi.

Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, kitle iletişim araçlarının toplum üzerindeki olumsuz etkileri ile medyada yaygınlaşan şiddet görüntülerine dikkati çekmek amacıyla hazırlanan "Bilinçli Gençlik, Milli Medya" projesi kapsamında Mehmetçik Meydanı'nda basın açıklaması yaptı.

Okul idarecileri ile proje temsilcisi 25 öğrencinin katıldığı basın açıklamasında, kitle iletişim araçlarının toplum üzerindeki etkisine dikkat çekildi.

Öğrenciler, daha sonra Havza PTT Şubesine giderek, içinde basın açıklamasının yer aldığı mektupları başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere 25 devlet kurumuna gönderdi.

Okul müdürü Muhsin Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şiddet içerikli haber bültenleri ile dizilerin yoğun olarak yayınlanmasının şiddeti arttırdığını düşündüklerini söyledi.

Bu şekilde gençliğin bilinç altının kirlendiğini düşündüklerini dile getiren Yıldız, "Basın yayın organlarının çok daha dikkatli ve duyarlı olmaları gerekmektedir. Bu soruna dikkati çekmek ve orta öğretim gençliği olarak toplumun sorunlarına çözüm arama hedeflerini gerçekleştirmek amacıyla proje gerçekleştirdik." dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Lise Öğrencilerinden 'Bilinçli Gençlik, Milli Medya' Projesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Abdurrahim Albayrak'ın istifa kararı aldığı, erken seçim şartıyla vazgeçtiği ortaya çıktı Emekli milletvekili ve cumhurbaşkanlarına zam! İşte önümüzdeki yıl alacakları maaşlar Ermenistan'ın Güney cephesi düştü, Azerbaycan milli kahramanı Albay Şükür Hemidov cephede şehit oldu Kardeşi tarafından öldürülen Melek Aslan cinayetinde korkunç detay: Katilinin azmettiricisi, eski sevgilisi çıktı Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın 7. bölüm fragmanı yayınlandı! Han'ın itirafı İnci'yi şoke etti Doğum yapan köpek, fıstık yeşili yavru dünyaya getirdi Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı