LİSE ÖĞRENCİSİ, YAZDIĞI ROMANINI TARLADA ÇAPA YAPARAK BİRİKTİRDİĞİ PARAYLA BASTIRDI - Son Dakika

LİSE ÖĞRENCİSİ, YAZDIĞI ROMANINI TARLADA ÇAPA YAPARAK BİRİKTİRDİĞİ PARAYLA BASTIRDI

22.07.2021 09:48

VAN'ın Erciş ilçesinde, lise son sınıf öğrencisi Yusuf Ceylan (18), boş zamanlarında hayalini kurduğu kitabını yazıp, tarlada çapa yaparak kazandığı parayla bastırdı.

VAN'ın Erciş ilçesinde, lise son sınıf öğrencisi Yusuf Ceylan (18), boş zamanlarında hayalini kurduğu kitabını yazıp, tarlada çapa yaparak kazandığı parayla bastırdı. Ceylan, romanını ilk olarak babasına hediye etti.

Vanyolu Mahallesi'nde yaşayan, Erciş Karakoyunlu Lisesi son sınıf öğrencisi Yusuf Ceylan, boş zamanlarında hayalini kurduğu kitabı yazıp, bir yılda tamamladı. Ceylan, kitabını, tarlada çapa yaparak biriktirdiği parayla bastırdı. Ceylan, 'Karanlığın Meşalesi Avcılar' adlı 136 sayfalık romanını da babasına hediye etti. Ceylan, Hep kendi kitabımı çıkarma hayalim vardı ve bunu hayata geçirmek istedim. Bir yıl boyunca büyük emek vererek bir roman yazdım. Kitabı çıkartmak için boş kaldığım zamanlarda tarlalarda yevmiyeci olarak çapa yapıp, paralarımı biriktirip kendi kitabımı çıkarttım dedi.

'HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM'

Yazdığı romanı hediye edince babasının çok şaşırdığını ve duygulandığını belirten Ceylan, Kitap okumanın önemine dikkat çekmenin ne kadar önemli olduğunu babama yaşattığım için çok mutluyum. Annem ise yazdığım romanı kitapseverlere hediye etmemi söyleyince ben de parklarda oturan insanlara kitabımı hediye ettim. Bu hayalimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum diye konuştu.

'OĞLUMLA GURUR DUYUYORUM'

Bir ekmek fırınında usta olarak çalışan 3 çocuk babası Sait Ceylan (43) ise oğlunun yazdığı kitap için çok gururlandığını söyledi. İşleri gereği kitap okumaya fırsat bulamadığını belirten Ceylan, Bir gün elinde bir kitapla gelince şaşırdım. Yusuf kendi kitabını çıkartıp ilk bana hediye etti. Çok gururlandım. Yusuf, kitabı okumamı istedi. Ben de kendisine söz verdim bundan sonra kitap okuyacağımı söyledim. Allah emeklerini boşa çıkartmasın inşallah diye konuştu.

YORUMLAR
500
İpekyolu'nda yaz spor kursları devam ediyor İpekyolu'nda yaz spor kursları devam ediyor Van haberleri | ASRİAD heyeti Van Gölü kıyısında buluştu Van haberleri | ASRİAD heyeti Van Gölü kıyısında buluştu Aydın Büyükşehir'den 'Kurtuluş Mücadelesinde Aydın' Temalı Yarışma Aydın Büyükşehir'den 'Kurtuluş Mücadelesinde Aydın' Temalı Yarışma
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel LİSE ÖĞRENCİSİ, YAZDIĞI ROMANINI TARLADA ÇAPA YAPARAK BİRİKTİRDİĞİ PARAYLA BASTIRDI - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement