Liseler Arası Mektup Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Belli Oldu - Son Dakika

Liseler Arası Mektup Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Belli Oldu

25.12.2015 18:19
Liseler Arası Mektup Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Belli Oldu, System.String[]

Yeşilyurt Belediyesi tarafından organize edilen ’Asımın Neslinden Akif’e Mektup’ Liselerarası Mektup Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Yeşilyurt Belediyesi tarafından organize edilen 'Asımın Neslinden Akif'e Mektup' Liselerarası Mektup Yarışması'nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

İstiklal Marşı'nın büyük şairi Mehmet Akif Ersoy'un ölümünün 79. yılı anma etkinlikleri kapsamında Şair-Yazar Talha Bora Öge'nin katılımıyla düzenlenen 'Asımın Neslinden Akife Mektup' konulu Liselerarası mektup yarışmasının ödül törenine Malatyalılar büyük ilgi gösterdi. 20 okuldan çok sayıda öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen mektup yarışmasının ödülleri düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi.

Kongre ve Kültür Merkezi'nde organize edilen programa, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Vahap Toman, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Söylemez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Arguvan İlçe Milli Eğitim Müdürü Özmen Düz, Yeşilyurt Belediye Meclis Üyeleri, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve aileler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, edebiyat dünyasında çok müstesna bir yere sahip olan Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl ve Sezai Karakoç gibi büyük şahsiyetleri yeni nesline anlatmak ve aktarmanın önemli olduğuna vurgu yaptı. Başkan Polat, "İstiklal Marşı'mızın büyük şairi, edebiyat dünyamızın önde gelen isimlerinden olan Mehmet Akif Ersoy bu yüzyılın yetiştirdiği en büyük şairlerden biridir. Ömrünü direniş mücadelesiyle geçiren Mehmet Akif, doğumundan ölümüne kadar bu toprakların özgürlüğü için, düşmana karşı durmak için kalemini bir kılıç gibi kullanmıştır. Büyük şairimiz bir yandan kendi kardeşleri için kalemini ikaz olarak kullanırken düşmanlara da korku salmıştır. Akif'leri, Necip Fazıl'ları, Sezai Karakoç'ları yaşatmamız, bu tarihi değerlerimizi çocuklarımıza ve gençlerimize öğretmemiz gerekiyor. Allah-u Teala, 'Ey İnsanlar çocuklarınızı ve kendinizi yakıtı taşlar ve insanlar olan ateşten koruyun' diye emrediyor. Bizim en değerli ve kıymetli varlığımız çocuklarımızdır. İnsanoğlunun değişemeyeceği, karşılığında hiçbir şeyi veremeyeceği varlığı çocuklarıdır. Çocuklarımızı güzelliğe, iyiliğe ve erdemli olmaya yönlendirmek için çaba harcamak gerekiyor" diye konuştu.

DOYUMSUZ BİR SOHBET

Yeşilyurt Belediyesi personellerinden Cebrail Kazan tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra, "Farkında mısın? Birlik ve Beraberlik Adına" programında Malatyalı hayranlarıyla buluşan Şair-Yazar Talha Bora Öge, Kuran-ı Kerim ayetleri ve Hz. Muhammed ( SAV.)'in hadis-i şerifleriyle süslediği, edebi yönü çok güçlü bir sunum gerçekleştirdi. İstiklal Marşı'nın Şairi Mehmet Akif Ersoy'un büyük bir dava adamı olduğunu ifade eden Sanatçı Öge, en büyük ilham kaynağı olan Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı kaleme alma sürecini duygusal ve etkileyici bir bakış açısıyla anlattığı sırada bazı izleyiciler gözyaşlarına hakim olamadı. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Sanatçı Talha Bora Öge' ye, YEKSAM öğrencilerinin ele emeği göz nuru eserlerinden olan elif vav tablosu ile kayısı paketi hediye etti. Başkan Polat ile Sanatçı Öge programı takip eden gençlerle "Rabia" işareti yaparak selfie çektirdi. Sanatçı Öge, Başkan Polat'a "Allah Aşkına Dua Et" adlı kitabını hediye etti. İstiklal Marşı'nın şairi Mehmet Akif Ersoy'u gelecek nesillere anlatmak ve aktarmak adına düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrenciler de belli oldu. Seçici kurul tarafından titiz bir değerlendirme sürecinden sonra Kernek Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Beyaz Kocaman birinciliği elde ederken, ikinci Konak Mesleki Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Zeynep Mutlu, üçüncü ise Mahmut Çalık Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Büşra Boztepe oldu. Yarışmada birinci olan öğrenciye bin 500 TL, ikinci olan öğrenciye bin 250 TL, üçüncü olan öğrenciye bin TL para ödülünün yanı sıra çeşitli hediyeler verildi. - MALATYA

Liseler Arası Mektup Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Belli Oldu
Liseler Arası Mektup Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Belli Oldu

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Liseler Arası Mektup Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Belli Oldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Merkel'in halefi Türk Armin'in kameralara poz verdiği 813 numaralı künyenin sırrı ortaya çıktı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 3 bin 603 kişilik sosyal atamayı 26 Ocak'ta yapacak Biden'ın göreve başlamasından sonra Rusya ile ilk kriz: Navalny protestolarından ABD'yi sorumlu tuttular Yılmaz Morgül Nişantaşı'nı ringe çevirdi! Gören bakakaldı Galatasaray zorlu Malatya deplasmanında! Canlı anlatım Milli Savunma Bakanlığı, F-16'daki Sniper Pod'a yansıyan dolunayın görüntüsünü paylaştı Gıdada fahiş fiyat şikayeti Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletildi: Mutlaka çözüme ulaştıracağız Kümesine giren tilkiye seslenişi sosyal medyada büyük ilgi gören vatandaşın söyledikleri duygulandırdı