Liselileri Zehirleyen Uyuşturucu Şebekesine Darbe: 10 Gözaltı - Son Dakika

Liselileri Zehirleyen Uyuşturucu Şebekesine Darbe: 10 Gözaltı

16.02.2012 13:48
Liselileri Zehirleyen Uyuşturucu Şebekesine Darbe: 10 Gözaltı

Bursa'nın Karacabey İlçesi'nde özellikle lise öğrencilerine uyuşturucu sattığı belirlenen uyuşturucu şebekesine yönelik operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.

Bursa'nın Karacabey İlçesi'nde özellikle lise öğrencilerine uyuşturucu sattığı belirlenen uyuşturucu şebekesine yönelik operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 5'i tutuklandı.

Karacabey İlçesi'nde lise önlerinde esrar ve uyuşturucu hap satıldığı yönündeki ihbarı değerlendiren jandarma, Karacabey ve köylerinde geniş çaplı araştırma başlattı. Araştırma sonucu belirlenen 10 adrese dün sabaha karşı eş zamanlı operasyon düzenleyen jandarma, C.A. (24), O.B. (27), F.D. (25), İ.S.H. (26), N.T. (28), Özkan U. (26), Yavuz Ş. (24), Furkan Y. (27), Yener Ç. (23) ve Savaş A.'yı (25) gözaltına aldı. Operasyonda, şüphelilerin tuvalete atmak istediği bir miktar esrar ve bazı uyuşturucu haplar da ele geçirildi.

Toplam 40 lise öğrencisinin ifadesini de alan jandarma tarafından sorgulanan şüpheliler, 'Uyuştucu ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden C.A., O.B., F.D., İ.S.H. ve N.T. savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılırken, Özkan U., Yavuz Ş., Furkan Y., Yener Ç. ve Savaş A. ise mahkemece tutuklandı. - Bursa/ Karacabey

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Liselileri Zehirleyen Uyuşturucu Şebekesine Darbe: 10 Gözaltı - Son Dakika


Advertisement