Lodos esnasında uçan çatı parçaları karşı binanın dairesine girdi - Son Dakika

Lodos esnasında uçan çatı parçaları karşı binanın dairesine girdi

30.11.2021 00:05

İstanbul'da etkili olan lodos, vatandaşlara zor anlar yaşattı. Beylikdüzü'nde 15 katlı bir binanın uçan çatısı, metrelerce uzaklıktaki karşı binanın dairelerinden içeri girdi. O esnada çekyatta dinlendiğini ifade eden bir kişi, "Kafamı kaldırıp baktığımda, karşıdaki ve onun yanındaki binanın bütün çatısının üstüme geldiğini gördüm. Pencere kırıldı ve tahta parçalarının altında kaldım" dedi.

Beylikdüzü Büyükşehir Mahallesi'nde fırtınanın etkisiyle 15 katlı bir binanın çatısından koparak uçuşan parçalar, metrelerce uzaklıktaki karşısında bulunan binanın bazı dairelerinden içeri girdi.

KALASLAR EVİN DUVARINA SAPLANDI

Çatıdan uçan kalaslardan biri, penceresinden içeri girdiği evin duvarına saplanırken, duvara saplanan kalas diğer dairenin içine geçti. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve AFAD ekipleri geldi. Dairelerin içi savaş alanına dönerken, olay sırasında evde olan bazı vatandaşlar ise durumu hafif sıyrıklarla atlattı.

Beylikdüzü Barış Mahallesi'nde de 15 katlı binanın çatısından uçan parçalar, fırtınanın etkisiyle havada savrularak metrelerce ötedeki karşısında bulunan binanın bazı dairelerine isabet ettiği görülüyor. Ekiplerin çalışmaları devam ediyor.

15 katlı binanın çatısı, karşısında bulunan binadaki evlerin penceresinden içeri girdi

"KARŞI BİNANIN ÇATISININ ÜZERİME GELDİĞİNİ GÖRDÜM"

Daha 1 yıllık evli olan ve evinin kullanılamaz hale geldiğini ifade eden Umutcan Ünlü, "Ben burada çekyatta istirahat ediyordum. Sesler duydum. Kafamı kaldırıp baktığımda, karşıdaki ve onun yanındaki binanın bütün çatısının üstüme geldiğini gördüm. Pencere kırıldı ve tahta parçalarının altında kaldım. Enkazın altından çıktığımda diğer odalara baktım. Odaların camları patlamış. Dışarı baktığımda yerlerde tahtaları ve devrilen ağaçları gördüm. Rüzgar değil de, sanki patlama veya saldırı olduğunu düşündüm. Daha 1 yıllık evliyim. Tüm eşyalarım talan olmuş. Sırtımda ezikler var. Bacaklarıma cam parçaları batmış" dedi.

15 katlı binanın çatısı, karşısında bulunan binadaki evlerin penceresinden içeri girdi

"BURADA OLSAYDIK, KURTULUŞ YOKTU"

Fırtınadan 10 dakika önce diğer odaya geçerek olaydan yara almadan kurtulduklarını söyleyen Fazilet Yılmaz, "Oturma odasında oturuyorduk. Çok büyük bir fırtınayla beraber gümbürtü koptu. Üst kattan bir daire koptu gitti. Füze düştü dedik. Mutfağa geldik baktık her taraf kalaslarla dolu. Karşı binanın çatısı olduğu gibi içeri girmiş. Bizim mutfaktan komşunun duvarını delmiş parçalar. 10 dakika önce içeri odaya geçmiştik. Burada her zaman olduğumuz saatler. Eğer burada olsaydık. Kurtuluş yoktu" diye konuştu.

15 katlı binanın çatısı, karşısında bulunan binadaki evlerin penceresinden içeri girdi
15 katlı binanın çatısı, karşısında bulunan binadaki evlerin penceresinden içeri girdi
YORUMLAR
500

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Lodos esnasında uçan çatı parçaları karşı binanın dairesine girdi - Son Dakika


Advertisement