Lokalize: 9'dan Sonra Rock - Kırkbinsinek, El Topo, Uluru - Son Dakika

Lokalize: 9'dan Sonra Rock - Kırkbinsinek, El Topo, Uluru

02.03.2017 18:04
Lokalize: 9'dan Sonra Rock - Kırkbinsinek, El Topo, Uluru, System.String[]

Bağımsız müzik sahnemizin başarılı isimlerinin düzenli olarak sahne aldığı Lokalize serisi, 2 Mart'ta üç psychedelic ve stoner rock grubu Kırkbinsinek, El Topo ve Uluru'yu #studio'da ağırlıyor.

Bağımsız müzik sahnemizin başarılı isimlerinin düzenli olarak sahne aldığı Lokalize serisi, 2 Mart'ta üç psychedelic ve stoner rock grubu Kırkbinsinek, El Topo ve Uluru'yu #studio'da ağırlıyor.

Gitar ve vokalde Alper Antmen, elektrik çelloda Barış Güvenenler, davul ve vokalde Özgür Devrim Akçay, bas gitar ve vokalde Tolga Öztürk'ten oluşan Kırkbinsinek, 2008 yılında kuruldu. İlk olarak Pus Almış Dağı adlı şarkıları, 2012 yılında Kompile Karga 3 toplama albümünde yer aldı. Nisan 2015'te ilk Kırkbinsinek albümü Sis Pus Sus, Almanya'da psychedelic, stoner ve progressive rock gruplarının albümlerine imza atan World In Sound etiketiyle yayınlandı. 60'ların ikinci yarısında ortaya çıkan psychedelic akımından etkilenen Kırkbinsinek, müziğinde doğaçlamayı; Anadolu ve dünya müziğinden makamları kendine özgü yorumuyla birleştiriyor.

Dağılan Chopstick Suicide'ın gitar ve vokali Yağız Erdemir'in bir araya getirdiği El Topo, müzik kariyerini 2015'te Dust and Pavements adlı enstrümantal EP'yle başlattı. Geçtiğimiz yılın sonunda ise müzikseverlerin Meriva'dan tanıyacağı Soner Avcu'nun vokalleriyle dahil olduğu ve daha progresif bir sound'a sahip EP Ye'cüc Me'cüc, KARE Müzikevi etiketiyle yayımlandı.

Ege Çaldemir, Ümit Büyükyüksel ve Ogibur Ertürk'ten oluşan Uluru, 2014'ün Kasım ayında kuruldu. Deneysel, psychedelic, enstrümantal ve stoner rock şeklinde tanımlanabilecek bestelere hayat veren üçlü, ilk EP'si Dazed Hill'i 17 Kasım 2015'te, ikinci EP'si Imaginary Sun'ı ise21 Mart 2016 tarihinde yayınladı. Bu iki EP'den seçilen beş parça, Tonzonen Records tarafından plak formatında basıldı. Şu sıralar albüm çalışmalarında olan Uluru, 2017 yılında ilk albümünü yayınlamayı planlıyor.

Enstrümantal, psychedelic ve stoner rock sound'larını başarıyla icra eden Kırkbinsinek, El Topo ve Uluru; 2 Mart'ta Lokalize serisi kapsamında #studio'da gerçekleşecek konserde sahne alacak.

Lokalize: 9'dan Sonra Rock - Kırkbinsinek, El Topo, Uluru

Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Lokalize: 9'dan Sonra Rock - Kırkbinsinek, El Topo, Uluru - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Skandal görüntüler! Hafter güçlerinin tatbikatında Türk bayrağı hedef olarak kullanıldı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal: Toplumun yüzde 60'ı aşılandığında salgın duracak Muharrem İnce: CHP'yi düzeltemezsek partiyi kuracağız "Bir daha Haber Global'e gelmeyeceğim" diyen Muharrem İnce sözünü unuttu Denizlispor Teknik Direktörü Prosinecki görevinden istifa etti Son Dakika: Eski AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan, Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildi Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var