Son Dakika Haberleri: LPG'ye Yapılan İndirim Pompaya Yansımayacak

LPG'ye Yapılan İndirim Pompaya Yansımayacak

28 gün önce

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından yapılan açıklamaya göre LPG'ye 10 kuruş indirim geldi. Ancak eşel sistemden dolayı bu indirim pompaya yansımayacak.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasının (EPGİS), LGP'ye indirim geldiğini ancak eşel sistemden dolayı bu indirimin pompaya yansımayacağını bildirdi.

10 KURUŞ İNDİRİM

EPGİS'in açıklamasına göre, LPG'ye 10 kuruşluk indirim geldi. Ancak mevcut uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği indirim oranı kadar ÖTV'de artış gerçekleştiğinden pompa fiyatlarında değişiklik olmayacak.

AKARYAKITTA EŞEL MOBİL SİSTEM NEDİR?

Son dönemde akaryakıt fiyatlarının döviz kurundaki oynaklık nedeniyle çok sık değişimini önlemek amacıyla, akaryakıt fiyatlarındaki artışların özel tüketim vergisinden otomatik bir şekilde karşılanması suretiyle karşılanarak akaryakıtın pompa fiyatının sabit kalmasını sağlamaya yönelik bir sistemdir. Örneğin benzin fiyatı 30 kuruş arttığında, benzindeki ÖTV 30 kuruş indirilmek suretiyle benzinin pompa fiyatı sabit tutulmaktadır.
Gayrimenkul Satış ve Kiralamada TL ile Sözleşme Dönemi Resmen Başladı Kadir Mısıroğlu'ndan Tartışma Yaratacak Sözler: Atatürk'ü Sevenler Ahmaktır

Alkollü Kadın, İlişkisi Olduğunu İddia Ettiği 80 Yaşındaki Annesi ve Komşunu Rehin Aldı