Lübnan'da İsrailli Oyuncunun Filmi Yasaklanıyor - Son Dakika

Lübnan'da İsrailli Oyuncunun Filmi Yasaklanıyor

30.05.2017 21:38
Lübnan'da İsrailli Oyuncunun Filmi Yasaklanıyor, System.String[]

İsrail'de 1 Haziran'da, ABD'de ise 2 Haziran'da gösterime girecek olan ve başrolünde İsrailli oyuncu Gal Gadot'un oynadığı "Wonder Woman" adlı film, Lübnan'da yasaklanıyor.

İsrail'de 1 Haziran'da, ABD'de ise 2 Haziran'da gösterime girecek olan ve başrolünde İsrailli oyuncu Gal Gadot'un oynadığı "Wonder Woman" adlı film, Lübnan'da yasaklanıyor.

Lübnan resmi haber ajansı NNA'nın aktardığına göre, Lübnan Ekonomi ve Ticaret Bakanlığı, "Wonder Woman" adlı filmin gösteriminin yasaklanması için gerekli önlemlerin alınacağını duyurdu.

Haberde, filmin yasaklanmasının nedeni olarak filmin başrol oyuncusu Gadot'un İsrail vatandaşı olması gösterildi.

Filmin yasaklanmasını isteyen Lübnanlılar, sosyal medyada başlattıkları kampanyada, Gadot'u "İsrail ordusuna destek veren bir siyonist" şeklinde tanıtarak, filmi boykot etme çağrısı yaptı.

Gadot'un, İsrail'in, 2014'e Gazze'ye düzenlediği saldırı sırasında Hamas'ı kötüleyen ve İsrail ordusunu öven açıklamalarını paylaşan film karşıtları, Ekonomi ve Ticaret Bakanlığının açıklamasını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Filmin, Lübnan'da yasaklandığına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı.Lübnan, resmi olarak İsrail ile halen savaş halinde. Lübnan anayasasında yer alan bir kanun, İsrail mallarını boykot etmeyi ve Lübnan vatandaşlarının İsrail'i ziyaret etmelerini veya İsrailli bir kişi ile görüşmesini yasaklamayı içeriyor.

İsrail-Lübnan arasındaki soğuk savaş

İsrail'e ait insansız hava araçları, savaş uçakları ve savaş botları, son aylarda sık sık Lübnan sınırını ihlal ediyor. Lübnanlı yetkililer her fırsatta bu ihlalleri Birleşmiş Milletler'e (BM) şikayet ediyor.

Lübnan Başbakanı Saad Hariri, İsrail'in nisan ayında yeni hava savunma sistemini devreye sokmasının ardından yaptığı açıklamada, İsrail'in Lübnan'a yönelik savaş niyetinin ortaya çıktığını söylemişti.

Lübnan'da 2009 yılından bu yana 100'den fazla kişi, İsrail casusu olmak suçundan tutuklandı. İsrail ise genelde bu iddialara yönelik açıklama yapmamayı tercih ediyor.

Lübnan'da İsrailli Oyuncunun Filmi Yasaklanıyor

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Lübnan'da İsrailli Oyuncunun Filmi Yasaklanıyor - Son Dakika


Son Dakika

Hayatını kaybeden Dilay Kemer için spor ve medya dünyasından birçok isim başsağlığı mesajı paylaştı Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Vaka sayısındaki artış hiçbir dönem kontrolümüz dışına çıkmadı Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 501 liradan işlem görüyor Başarılı oyuncu Ayşecan Tatari, anne oldu Sakarya için korkutan uyarı: "Şu ana kadarki en yüksek seviyedeyiz" Fransa'yı kana bulayan Tunuslu mültecinin ilk görüntüsü ortaya çıktı Prof. Dr. Ceyhan: Önceden neredeyse hiç görülmeyen çocuk vaka sayıları toplumda oldukça arttı Kanser tedavisi gören sunucu Dilay Kemer hayatını kaybetti