Lübnan'da Kaçırılan Türk İşadamı - Son Dakika

Lübnan'da Kaçırılan Türk İşadamı

08.09.2012 00:57
Lübnan'da Kaçırılan Türk İşadamı, System.String[]

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta kaçırılan Türk işadamı Aydın Tufan Tekin'in, hala kendisini rehin alan Mikdat ailesinin elinde olduğunun tahmin edildiği belirtildi.

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta kaçırılan Türk işadamı Aydın Tufan Tekin'in, hala kendisini rehin alan Mikdat ailesinin elinde olduğunun tahmin edildiği belirtildi.

Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliği yetkilileri, AA muhabirine yaptıkları açıklamada, "Yürütülen temaslar sonucunda Türk işadamı Aydın Tekin'in hala Mikdat ailesinin elinde rehin tutulduğu yönünde çok kuvvetli bilgiler olduğunu" bildirdi.

Lübnan ordusundan yapılan yazılı açıklamada ise kaçırma ve havaalanında yaşanan yol kesme olaylarıyla ilgili haklarında tutuklama kararı olan bazı kişileri adalete teslim etmek için bölgede operasyon yapıldığı belirtilerek,

"Lübnan ordusundan bir birlik bölgeye girerek tutuklamalara başladı. Tutuklananlar arasında Hasan Mikdat adlı kişi de bulunmaktadır. Ordu, haklarında tutuklama kararı olan diğer kişileri aramaya devam etmektedir" denildi.

Türk işadamını rehin tutan Mikdat ailesi ile Sinu ailesi arasında Beyrut'un güneyinde silahlı çatışma çıkmıştı.

Mikdat ailesinin sözcüsü Mahir Mikdat, "Çatışma esnasında doğan güvenlik boşluğundan yararlanan rehinelerin kaçtığını" öne sürmüştü.

Lübnan ordusundan üst düzey bir yetkili, askeri birliğin iki aile arasındaki çatışmayı sona erdirmek için müdahale ettiğini ancak bölgedeki hiçbir eve girmediğini, operasyon yapmadığını söylemişti.

Türk işadamı Aydın Tufan Tekin, 15 Ağustos'ta Beyrut'a geldikten sonra, havalimanından bindiği taksinin önünü kesen Mikdad ailesi mensuplarınca kaçırılmıştı.

Muhabir: Eyüp Coşkun - Mustafa Yıldız

Yayıncı: Murat Taydaş - BEYRUT

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Lübnan'da Kaçırılan Türk İşadamı - Son Dakika


Son Dakika

Memurun fazla mesai ücretine zam! İşte önümüzdeki yıl saat başı verilecek ücret Azeri spiker, Zengilan kentinin işgalden kurtarılması haberini ağlayarak sundu Bakan Selçuk, "Maske kalksın" mesajlarına tepki gösterdi: Bu artık bir rica değil Hemen hemen hepimizde var! Telefon israfı milli serveti eritiyor "Azeri askerleri öldürdük" haberini Serdar Ortaç fotoğrafıyla servis ettiler Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal'ın ilk bebekleri dünyaya geldi ABD seçimleri öncesi Trump'ın avukatının otel odasında çekilen görüntüleri deprem etkisi yarattı Tuba Ünsal'ın ekonomik alışverişi! Çocuklarına 10 TL'den tişört, 80 TL'den ayakkabı aldı