Son Dakika Haberleri: Lübnan'da meclis binasını kuşatan göstericiler oturumu erteletti (1)

Lübnan'da meclis binasını kuşatan göstericiler oturumu erteletti (1)

20 gün önce

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki meclis binasını kuşatan göstericiler Lübnan bayrakları ile meclis binası önünde bekleyen göstericiler Tel örgülerin önünde bekleyen Lübnan güvenlik güçleri Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki meclis binasını kuşatan göstericiler, parlamentoda...

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki meclis binasını kuşatan göstericiler

Lübnan bayrakları ile meclis binası önünde bekleyen göstericiler

Tel örgülerin önünde bekleyen Lübnan güvenlik güçleri Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki meclis binasını kuşatan göstericiler, parlamentoda bugün yapılması planlanan oturumu erteletti.

Mecliste düzenlenecek oturumda "görevi ve yetkiyi kötüye kullanma, suistimal ve kamu malında savurganlık gibi suçların genel affa dahil edilmesi" yönündeki bentleri de barındıran yasaların görüşüleceğini ileri süren göstericiler, söz konusu oturumun yapılamaması için meclis çevresinde insan zinciri oluşturdu.

Oturumun basına kapalı değil açık olmasını isteyen protestocular, öncelikli olarak "teknokratlardan oluşan bağımsız ve küçültülmüş bir hükümet kurulması, erken seçime gidilmesi ve yolsuzluğa bulaşan yöneticilerin yargılanması" taleplerini yineledi.

Lübnan'da meclis binasını kuşatan göstericiler oturumu erteletti (1)

Haber Yayın Tarihi: 19.11.2019 04:27 Kaynak: AAElon Musk, yeni oyuncağı Cybertruck ile sokaklarda görüntülendi
Genç polis, "Vuramazsın, sıkamazsın" diyen eşi tarafından öldürüldü Metropoll araştırmadan bomba anket! Tüm partiler düşüşte, barajı 2 parti geçiyor