Beyrut'taki patlamanın arkasında İsrail mi var? Açıklamalar peş peşe geldi - Son Dakika

Beyrut'taki patlamanın arkasında İsrail mi var? Açıklamalar peş peşe geldi

Lübnan Hizbullahı başkent Beyrut'taki patlamanın kaynağının, İsrail tarafından kendilerine ait silah depolarına yönelik gerçekleştirilen bir saldırı olduğu iddiasını yalanladı. Aynı iddia bir İsrailli yetkili tarafından da yalanlandı.

Beyrut liman bölgesindeki patlamanın ardından bir süredir Lübnan'la gerilim yaşayan İsrail'e gözler çevrilmişti. Reuters'a konuşan bir İsrailli yetkili İsrail'in patlamayla bir ilgilerinin bulunmadığını söyledi. Lübnan Hizbullah'ı da patlamanın kaynağının, İsrail tarafından kendilerine ait silah depolarına yönelik gerçekleştirilen bir saldırı olduğu iddiasını yalanladı.

HİZBULLAH, İSRAİL İDDİASINI YALANLADI

Hizbullah'a yakın kaynaklar ülkenin yerel medyasına yaptığı açıklamada, Beyrut'taki patlamanın, kendilerine ait silah depolarında meydana geldiği ve saldırının İsrail tarafından gerçekleştirildiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Beyrut'taki patlamanın arkasında İsrail mi var? Açıklamalare peş peşe geldi

BİR YALANLAMA DA İSRAİL'DEN

İsimlerinin açıklanmasını istemeyen İsrailli yetkililer, yerel basına yaptıkları açıklamalarda, Tel Aviv'in Beyrut'taki patlamayla bir ilgisi olmadığını öne sürdü. Söz konusu yetkililer, İsrail'in olayla bağlantısını reddederek, patlamanın kaza olabileceğini ifade etti.

Beyrut'taki patlamanın arkasında İsrail mi var? Açıklamalare peş peşe geldi

Beyrut'taki patlamanın arkasında İsrail mi var? Açıklamalar peş peşe geldi
Lübnan'daki şiddetli patlamanın büyüklüğünü gözler önüne seren görüntü Beyrut Valisi patlamayı gözyaşları içinde anlattı: Hiroşima ve Nagazaki'ye benziyor Büyük patlamanın yaşandığı Beyrut, savaş alanına döndü Son Dakika: Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta büyük patlama: 100'ü aşkın kişi hayatını kaybetti, 4000'e yakın yaralı var

Haber Yayın Tarihi: 04.08.2020 20:31 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Beyrut'taki patlamanın arkasında İsrail mi var? Açıklamalar peş peşe geldi - Son Dakika

YORUMLAR (14)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 24 Eylül günü koronavirüs kaynaklı 74 can kaybı, 1721 yeni vaka tespit edildi Kontrolden çıkarak devrilen otomobildeki hemşire hayatını kaybetti İntihar süsü verilen cinayette yasak aşk şüphesi: Eşimin mesajlaştığını gördüm "Kişiye özel" ilan açan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ'ın görevine son verildi Dünyanın en zengin futbolcusu Faiq Bolkiah, Maritimo'ya transfer oldu Hatalı basım 100 TL'lik iki banknotu DMD hastası çocuğunun tedavisi için 250 bin TL'ye satışa çıkardı Eski gelin adayı Ayça Ekin Beğen, değişimiyle yıllar sonra gündem oldu Kanalizasyondan çıkarılan dekor sıçan görenleri şaşkına çevirdi