Lufthansa'nın İstanbul uçuşlarında yolcular "test sonuçlarını" dijital sunabilecek - Son Dakika

Lufthansa'nın İstanbul uçuşlarında yolcular "test sonuçlarını" dijital sunabilecek

23.02.2021 17:23
Lufthansa'nın İstanbul uçuşlarında yolcular

Alman hava yolu şirketi Lufthansa Grubu, Frankfurt'tan İstanbul'a uçuşlarında yolcuların Kovid-19 test sertifikalarını dijital olarak sunabileceklerini bildirdi.

Alman hava yolu şirketi Lufthansa Grubu, Frankfurt'tan İstanbul'a uçuşlarında yolcuların Kovid-19 test sertifikalarını dijital olarak sunabileceklerini bildirdi.

Lufthansa Grubu'ndan yapılan açıklamada, 26 Şubat Cuma gününden itibaren Frankfurt'tan İstanbul'a ve ABD Newark'tan Frankfurt ve Münih'e uçuşlarından önce, yolcuların Kovid-19 test sertifikalarını dijital olarak oluşturulan sağlık destek merkezine yükleyebilecekleri belirtildi.

Yolcuların kalkıştan en fazla 72 saat önce söz konusu sertifikaların yüklenebileceği bir portala bağlantısı olan bir bildirim alacaklarının belirtildiği açıklamada, şirketin sağlık destek merkezinde yolcular tarafından yüklenen sertifikaların kontrol edilip yolculara geri bildirim yapılacağı kaydedildi.

Açıklamada, yolcuların Kovid-19 test sertifikalarının orijinalini yanlarında bulundurmasının gerektiğine vurgu yapılarak, Almanya'dan uçuşlarda maske takma zorunluluğunun devam edeceğine işaret edildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Lufthansa'nın İstanbul uçuşlarında yolcular 'test sonuçlarını' dijital sunabilecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

G.Saray Mohamed'in bonservisini alırsa, sonraki satıştan yüzde 15'lik payı Zamalek'e verecek Türkiye, UEFA ülkeler sıralamasında 17 sıraya geriledi! Seneye 19. sırada başlama tehlikesi var Sağlık Bakanı Koca'ya Kılıçdaroğlu'ndan videolu "bedava aşı" yanıtı: Önce 'Yok' dediler, şimdi 'Var' diyorlar Ağaç tepesinde tabur gözetlerken yakalanan teröristin hain planları deşifre oldu Mehmet Ali Erbil'den "Ekranlara geri dönecek misiniz?" sorusuna yürek burkan cevap Kırmızı Oda dizisindeki gerdek gecesi sahnesine tepki yağdı: Namus böyle bir şey değil Erol Bulut ile yolların ayrılması durumunda Fenebahçe'nin efsaneleri başa geçecek Henüz reşit bile değil! 4 kadına kabusu yaşatan tacizciyi, hesaba katamadığı kamera görüntüleri yakalattı