Lukaşenko: Belarus'ta Rus S-400 ve İskender Sistemleri Konuşlandırılacak - Son Dakika

Lukaşenko: Belarus'ta Rus S-400 ve İskender Sistemleri Konuşlandırılacak

11.05.2022 13:38
Lukaşenko: Belarus'ta Rus S-400 ve İskender Sistemleri Konuşlandırılacak

MİNSK, 11 Mayıs (Xinhua) -- Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko Salı günü yaptığı açıklamayla Belarus ve Rusya'nın, şu an Belarus'ta konuşlu Rus yapımı S-400 hava savunma sistemleri ve İskender füze sistemlerinin kalıcı olarak konuşlandırılması konusunda ön anlaşmaya vardığını duyurdu.

MİNSK, 11 Mayıs (Xinhua) -- Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko Salı günü yaptığı açıklamayla Belarus ve Rusya'nın, şu an Belarus'ta konuşlu Rus yapımı S-400 hava savunma sistemleri ve İskender füze sistemlerinin kalıcı olarak konuşlandırılması konusunda ön anlaşmaya vardığını duyurdu. Belta Haber Ajansı'nda yer alan habere göre Lukaşenko, Belarus ordusunun S-400 sistemleriyle çalışma konusunda eğitilmesine ve İskender füze sistemlerinin satın alınmasına yönelik planlar olduğunu söyledi. Lukaşenko, bu silahların NATO'yla bir çatışma olması halinde savunma amaçlı olarak kullanılabileceğini ifade etti.

YORUMLAR
500
SSB: '(Rusya'dan S400 tedariki) Yeni bir gelişme söz konusu değil. İlk gün yapılan anlaşmaya göre süreç devam etmektedir.' SSB: '(Rusya'dan S400 tedariki) Yeni bir gelişme söz konusu değil. İlk gün yapılan anlaşmaya göre süreç devam etmektedir.' Türkiye ile Rusya, ikinci parti S-400 sevkiyatı için sözleşme imzaladı Türkiye ile Rusya, ikinci parti S-400 sevkiyatı için sözleşme imzaladı Savunma Sanayii Başkanlığı: '(Rusya'dan S400 tedariki) Yeni bir gelişme söz konusu değil. İlk gün yapılan anlaşmaya göre süreç devam etmektedir.' Savunma Sanayii Başkanlığı: '(Rusya'dan S400 tedariki) Yeni bir gelişme söz konusu değil. İlk gün yapılan anlaşmaya göre süreç devam etmektedir.'
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Lukaşenko: Belarus'ta Rus S-400 ve İskender Sistemleri Konuşlandırılacak - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement