Lüks Kalemde Visconti Türkiye Zirveye Oturdu - Son Dakika

Lüks Kalemde Visconti Türkiye Zirveye Oturdu

17.02.2012 22:15
Lüks Kalemde Visconti Türkiye Zirveye Oturdu, System.String[]

Visconti 'nin Türkiye temsilciliğini yapan ART GROUP 'un Genel Müdürü ZEYNEP SIDAL UZER , "Kriz döneminde böyle bir başarıyı Avrupa ülkeleri de anlayamadı" dedi.

Lüks kalemde dünyanın en iyi markası olarak tanınan Visconti, 2012 Uluslar Arası Konferansını bu sene 30 ülkeden distribütörün katılımıyla gerçekleşirken, markanın Avrupa'da en başarılı olduğu ülke Türkiye oldu. Visconti 'nin Türkiye temsilciliğini yapan ART GROUP 'un Genel Müdürü ZEYNEP SIDAL UZER , "Kriz döneminde böyle bir başarıyı Avrupa ülkeleri de anlayamadı" dedi.

2011 yılının en çok satış yapan kalem firmalarından biri olan İtalyan Visconti, Türkiye'deki büyümesi geçen seneye göre %27 oldu. Avrupa ülkeri ve diğer ülkelerdeki büyüme ortalamasını üçe katladı. Italya Floransa HQ'da yapılan VİSCONTİ konferansında markanın Avrupalı ve Amerika distrübütörleri; Türkiye Distribütörü Art Group Genel Müdürü UZER den' başarısının sırrını ve 2012 statejik planlamasını öğrenebilmek için birbiriyle yarıştılar.

Uzer "Bizim en büyük başarımızın, insanlarımızın prestije verdiği önemin yanı sıra Türkiye ekonomisinin canlılığından farklı projelerle faydalanmaktır." sözlerini kullandı ve devam etti.'' Ülkeler arasında tek bayan temsilci olarak anavatanı İtalya –Floransa 'dan sonra Avrupa da 2. Dünya'da 4.sıra da olan Visconti Türkiye'yi, Önümüzdeki yıl Dünya sıralamasında en yukarılara taşımaktır.''dedi.

Visconti, Türkiye'de satış rekoru kırınca, distribütörü Art Group'u tarihinde ilk kez bölgede tam yetkili kıldı.

Tamamı el emeğiyle yapılan İtalya'nın en lüks kalemlerinden Visconti, Türkiye'deki başarılı satışların ardından kuralını bozarak, Türkiye'ye tam yetki verdi.

ART Group'u Visconti distribütörlügünün bir adim ilerisine taşıyarak Visconti Türkiye ismini taşıyacak olmasının temelleri üzerine kurulacaktır.

Tamamen profesyonel yönetim prensipleri ile çalışan ekibimiz Türkiye içerisinde çok farklı kanallarda genişleme projeleri yürütmekle beraber, bize bağlı olan İran, Irak, Lübnan, Suriye ve Azarbeycan için de sürekli projeler üretmektedir.

Sosyal sorumluluk projeleri …

Visconti gibi sanat dostu olan, ürettiği her kalemi bir sanat eseri olarak tanımlanan bir markanın Türkiye'de örtüştüğü sanatsal faaliyetlerde yer almak ve sosyal sorumluluk projelerinde bulunmak 2012 için en büyük hedeflerimden.

400. senesi kutlanan Hollanda Türkiye diplomatik ilişkileri çerçevesinde düzenlenen organizasyonlar vasıtası ile Visconti'nin de 2 önemli koleksiyonu olan Van Gogh ve Rembrandt serilerini tüm sanatseverler ile buluşturmak istiyoruz.

Visconti'nin tüm dünyada senelerdir "pazarlanan değil aranan marka" olma özelliğinin 3 sene gibi bir zaman diliminde Türkiye' de başardık. Hayatin her aşamasındaki kalem sevdalılarına kendi hikayeleri ile en iyi örtüşen eserleri sunmak istiyoruz dedi.

Visconti CEO 'su Dante Del Vecchio'nun dediği gibi önemli olan aynı dili konuşmak değil, aynı vizyonu paylaşabilmektir.

Türkiye bizi şaşırttı …

Konferansta konuşan Visconti firmasının CEO'su Dante Del Vecchio Türkiye'den ve dolayısıyla ART GROUP 'dan çok memnun olduklarını dile getirdi. Visconti 'nin kısa sürede Türkiye'deki bilinirliğinin arttığına değinen Del Vecchio "Türkiye'de çok güzel işler başarıldı. Türkiye'deki bilinirliğimiz yüksek seviyelere ulaştı.

Açıkçası Türkiye beni çok şaşırttı" dedi ve bu başarının altını çizdi. 30 ülke arasında, kendisi için ilk defa 1977 senesinde geldiği, Türkiye'nin çok güzide olduğunu ekledi ve art group genel müdürü Zeynep Sıdal Uzer'e ve Türkiye' ye teşekkür etti.

Del Vecchio Türkiye'deki bu başarı nedeniyle 2012'nin yeni koleksiyon serilerini ilk elde edecek ülkelerden birinin Türkiye olacağını ve Türk Visconti tutkunlarına teşekkürlerini bu şekilde göstereceklerini de sözlerine ekledi.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Lüks Kalemde Visconti Türkiye Zirveye Oturdu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Barcelona'lı Messi, Şampiyonlar Ligi'nde 16 sezon üst üste gol atan ilk futbolcu oldu Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı?