Son Dakika Haberleri: Lüksemburg Dışişleri Bakanı: Türkiye'nin operasyonunu durduracak durumda değiliz

Lüksemburg Dışişleri Bakanı: Türkiye'nin operasyonunu durduracak durumda değiliz

2 ay önce

Barış Pınarı Harekatı'nı konuşmak için toplanan AB konseyi öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Lüksemburg Dışişleri ve Avrupa Bakanı Jean Asselborn, "Türkiye'nin Suriye'deki operasyonunu Avrupalılar olarak durduracak durumda değiliz" dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Fırat'ın doğusundaki teröristlere yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı, ilk andan itibaren çoğu Avrupa ülkesinde rahatsızlık yarattı ve itirazlarını açıkça dile getirdiler.

YPG'YE DESTEĞİNİ AÇIKLAYAN ÜLKELERE EN GÜZEL CEVAP

Harekatı durdurmak için elinden geleni yapan, silah satışını durdurduklarını açıklayan, YPG'li teröristlere desteğini belirten ülkelere en güzel cevapsa, Lüksemburglu bakandan geldi.

AB'NİN YETERSİZLİĞİNİ GÖZLER ÖNÜNE SERDİ

AB Dışişleri bakanları, gündem değerlendirmesi yapmak ve Türkiye'nin Suriye'de düzenlediği Barış Pınarı Harekatı'nı masaya yatırmak için Lüksemburg'da toplandı. Toplantı öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Lüksemburg Dışişleri ve Avrupa Bakanı Jean Asselborn'un Türkiye'ye ilişkin sarfettiği sözlerse Avrupa Birliği'nin yetersizliğini gözler önüne serdi.

"DURDURACAK DURUMDA DEĞİLİZ"

Yaptığı açıklamada "Türkiye'nin Suriye'deki operasyonunu Avrupalılar olarak durduracak durumda değiliz. İnsanlara karşı dürüst olmalıyız." ifadelerinde bulunan Asselborn, Türkiye'nin terör unsurlarına karşı düzenlediği harekatı durdurmak için art arda ataklarda bulunan Avrupa ülkelerine adeta kapak oldu.

Lüksemburg Dışişleri Bakanı: Türkiye'nin operasyonunu durduracak durumda değiliz
Haber Yayın Tarihi: 14.10.2019 10:35 Babası tarafından yakılarak öldürülen genç kızın son sözleri yürek burktu
Erdoğan'ın "Kapıları açarız" sözlerine Yunanistan Başbakanı'ndan yanıt: Mültecileri bu şekilde kullanamayacaklarını söyledim Aras Bulut İynemli'den Süleyman Soylu'nun "Çukur" eleştirisine cevap