Mac Os'un Sonu Geldi! - Son Dakika

Mac Os'un Sonu Geldi!

17.02.2012 20:00
Mac Os'un Sonu Geldi!, System.String[]

Apple'ın işletim sistemi Mac OS en sonunda tarih oldu... Ama durum pek de anladığınız gibi değil...

Apple'ın yeni işletim sistemi Mountain Lion resmen tanıtıldı ama bu tanıtım, Mac OS'un da sonunu getirdi!

Apple, dün yaptığı duyuru ile yeni işletim sistemi OS X Mountain Lion'u resmi olarak sahneye çıkarttı. Mac OS X Lion'a göre tablet-benzeri özelliklerle dikkat çeken yeni işletim sistemi, aslında bir devrin de kapandığına işaret ediyor.

Apple, daha önce tüm işletim sistemleriiçin Mac OS ismini kullanıyordu. Örneğin bir önceki sürüm Mac OS X Lion adıyla biliniyordu. Ancak yapılan yeni açıklamada "Mac" ismi hiç kullanılmadı ve yeni sürümün adı OS X Mountain Lion olarak belirtildi.

Görünüşe göre şirket, Mac ismini bundan böyle yazılımdan ayırarak sadece donanım için kullanmaya karar vermiş durumda. Bu sayede işletim sistemi, Mac sistemlerin dışına da taşabilecek. Aynı şey, iPhone ve iPad'de kullanılan iOS için de daha önce yaşanmıştı. Apple iOS'u başlarda iPhone iOS olarak lanse etse de, daha sonra cihazların isimleri işletim sisteminin isminin başında kullanılmamaya başlanmıştı.

Mac Os'un Sonu Geldi!
Mac Os'un Sonu Geldi!
Mac Os'un Sonu Geldi!
Mac Os'un Sonu Geldi!

- Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Mac Os'un Sonu Geldi! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Son Dakika: Türkiye'de 20 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 74 can kaybı, 1894 yeni vaka tespit edildi Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli koronavirüs aşısında hedefi belirledi: Önümüzdeki bahar aylarına kadar aşı meselesini çözeceğiz Son Dakika: Ortaokullarda 5., liselerde de 9. sınıflar 2 Kasım'da yüz yüze eğitime başlıyor Dünyanın en hızlı büyüyen yayıncısı Rachell Hofstetter'ın yayını bir ayda 11 milyon kez izlendi İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Bu görüntüler bugün çekildi! Alanya'da sahiller yaz aylarını aratmadı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı