Macar Heyetten Trabzon Belediyesine Ziyaret - Son Dakika

Macar Heyetten Trabzon Belediyesine Ziyaret

22.11.2011 17:00
Macar Heyetten Trabzon Belediyesine Ziyaret, System.String[]

Trabzon ile kardeş kent olan Macaristan'ın Zigetvar kentinin Belediye Başkanı Janos Kolovics ve beraberindeki heyet, Trabzon Belediyesi'ni ziyaret etti.

Trabzon ile kardeş kent olan Macaristan'ın Zigetvar kentinin Belediye Başkanı Janos Kolovics ve beraberindeki heyet, Trabzon Belediyesi'ni ziyaret etti.

Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, kardeş şehir olan Zigetvar Belediye Başkanı Janos Kolovics'i Trabzon'da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İki kardeş şehir arasında çok güçlü bağlar bulunduğunu, Trabzon'da doğan cihan imparatoru Kanuni Sultan Süleyman'ın Zigetvar'da vefat ettiğini ifade eden Kınalı, "Sizin şehrinizin komutanı olan Miklos Zrinyi'yi minnetle anıyorum. Tarihi geçmişi başta olmak üzere birçok ortak özelliği bulunan ve ikili ilişkilerde belli bir seviyeye gelen iki şehrin halkının dostluğunun ilelebet sürmesini temenni ediyorum" dedi.

Trabzon'da bulunmaktan mutlu olduğunu dile getiren Zigetvar Belediye Başkanı Kolovics ise "9-13 Eylül tarihlerindeki şenlikler için sizin heyetinizi kabul ettik, Mehter Takımı için özellikle teşekkür ediyorum. Zrinyi Şenliklerimize renk kattınız, sizlere ve ekibinize teşekkür ediyorum. Artık hem geleneklerimizle hem kültürel, sosyal ilişkilerimizle iki kardeş şehir olarak birbirimizi tanımaya devam ediyoruz. Ekonomik olarak ilişkilerin geliştirilmesi ve bu bağlamda lojistik bir merkez oluşturularak iki şehir arasında doğrudan ticaretin gelişmesini talep etmekteyiz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kınalı, Janos Kolovics'e telkari işlemeli fincan takımı hediye ederken, Kolovics ise Kınalı'ya Zigetvar şehrini tanıtan kitap hediye etti.

- TRABZON

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Macar Heyetten Trabzon Belediyesine Ziyaret - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Eşi tarafından dövülen kadın hastanelik oldu Bakan Kasapoğlu'ndan 3 gol atan İrfan Can'a: Maşallah sana Kısıtlamada sokağa çıkma izni olan genç, sigara içerken yakalanınca cezadan kurtulamadı Seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden'ın İran açıklamasında dikkat çeken 'Türkiye' sözleri Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk: Koronavirüs etkisini 2022'nin ilk aylarına kadar sürdürebilir Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi ABD'den Atlantik'te Rusya'ya karşı donanma hamlesi! Dünyanın en büyük askeri deniz üssü harekete geçiyor