Macaristan'da Kovid-19'a karşı "acil durum" eylüle kadar uzatıldı - Son Dakika

Macaristan'da Kovid-19'a karşı "acil durum" eylüle kadar uzatıldı

18.05.2021 15:22
Macaristan'da Kovid-19'a karşı

Macaristan'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tedbir amacıyla ilan edilen "acil durum"un, eylül sonuna kadar uzatılmasını öngören yasa tasarısı parlamentoda kabul edildi.

Macaristan'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tedbir amacıyla ilan edilen "acil durum"un, eylül sonuna kadar uzatılmasını öngören yasa tasarısı parlamentoda kabul edildi.

Adalet Bakanı Judit Varga tarafından Ulusal Meclise sunulan ve hükümete, kanun hükmünde kararname çıkarabilme ve bazı kanunların uygulanmasını askıya alabilme imkanı sağlayan acil durum yasa tasarısı, 58'e karşı 127 oyla kabul edildi.

Buna göre ülkede "acil durum", eylül sonuna kadar uzatıldı.

Kovid-19 virüsünün varyantlarının Avrupa'ya yayılmaya devam ettiğini ve bunların Macaristan'da da bulunduğunu belirten Bakan Varga, bu yüzden kanunun uzatılmasına ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

Macar hükümeti, salgına karşı hızlı tedbir alabilmek için 4 Kasım 2020'de 15 günlük acil durum ilan etmiş ve daha sonra da bunu 2 defa 3 aylığına uzatma kararı almıştı.

Macaristan'da son 24 saatte 382 yeni vaka tespit edildi. Vaka sayısının 798 bin 955'e çıktığı ülkede, virüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı ise 64 artarak 29 bin 277'ye yükseldi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Macaristan'da Kovid-19'a karşı 'acil durum' eylüle kadar uzatıldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Fırat Kalkanı Bölgesi'nde TSK birliğine terör saldırısı: 2 şehit, 2 yaralı 23:38 Fırat Kalkanı Bölgesi'nde TSK birliğine terör saldırısı: 2 şehit, 2 yaralı Karaman'da komşular arasında çıkan kavgada kan döküldü: 1 ölü, 6 yaralı 22:57 Karaman'da komşular arasında çıkan kavgada kan döküldü: 1 ölü, 6 yaralı Galatasaray, Alexandru Cicaldau'nun maliyetini açıkladı! Serbest kalma bedeli dikkat çekici 22:38 Galatasaray, Alexandru Cicaldau'nun maliyetini açıkladı! Serbest kalma bedeli dikkat çekici
Sanatçı Turgay Yıldız korona aşısı yüzünden mi öldü? Ailesi iddialara yanıt verdi 22:29 Sanatçı Turgay Yıldız korona aşısı yüzünden mi öldü? Ailesi iddialara yanıt verdi Sokak röportajında gaziye söylenen sözler sosyal medyada tepki topladı 21:53 Sokak röportajında gaziye söylenen sözler sosyal medyada tepki topladı Günde birkaç defa mastürbasyon yapan adam, felç geçirip hastanelik oldu 19:30 Günde birkaç defa mastürbasyon yapan adam, felç geçirip hastanelik oldu
Asya Kaplan Sivrisineği İstanbul'dan sonra 13 ilde daha ortaya çıktı 19:08 Asya Kaplan Sivrisineği İstanbul'dan sonra 13 ilde daha ortaya çıktı Örümcek adam kostümü giyen şahıs süpermarketteki müşterilere saldırdı 18:29 Örümcek adam kostümü giyen şahıs süpermarketteki müşterilere saldırdı
Advertisement