Macaristan'ı kuş gribi sardı! 100 bin tavuk itlaf edildi - Son Dakika

Macaristan'ı kuş gribi sardı! 100 bin tavuk itlaf edildi

14.01.2021 16:35

Daha önce aralarında İngiltere'nin de olduğu birçok ülkede ortaya çıkan kuş gribi, Macaristan'a da sıçradı. Kuş gribi nedeniyle ülkede 100 binden fazla tavuk itlaf edildi. Virüsün tespit edildiği çiftlikler, karantina altına alındı.

Macaristan Gıda Güvenliği Ofisi tarafından yapılan açıklamada, Bacs-Kiskun bölgesindeki tavuk çiftliklerinde kuş gribi virüsüne (H5N8) rastlanıldığı kaydedildi.

ÇİFTLİKLER KARANTİNADA

Açıklamada, 101 bin tavuğun virüsün yayılmasının engellenmesi amacıyla itlaf edildiğini, virüsün tespit edildiği çiftliklerin ise 10 kilometre çevresinin karantina altına alındığı bildirildi. Ayrıca, virüsün yayılmaması için kümes hayvanlarının kapalı alanda tutulması gerektiği bilgisine yer verildi.

Macaristan'da kuş gribi nedeniyle 6 Ocak tarihinde 90 bin hindinin itlaf edilmesi kararı alınmıştı.

Macaristan'ı kuş gribi sardı! 100 bin tavuk itlaf edildi

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Macaristan'ı kuş gribi sardı! 100 bin tavuk itlaf edildi - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (1)

Son Dakika

ABD Adalet Bakanlığı'ndan terör örgütü YPG itirafı: PKK'nın alt koludur '2021 Yılı Yatırım Programı' Resmi Gazete'de yayımlandı! En çok ödeneği ulaştırma-haberleşme ve eğitim sektörü aldı Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel ile 4 yıllık anlaşmaya vardı Çaycı Hüseyin lakaplı Alpaslan Özmol'un yeni imajı sosyal medyaya damga vurdu Ramo'da şok eden ayrılık! Başrol oyuncusu diziye veda ediyor Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine ek genelge! Kısıtlamadan muaf tutulanların listesi genişletildi Şarkıcı Doğuş, kozmetik sektörüne adım attı: Markama güveniyorum Parkta soğuktan titrerken bulunan genç adam hiçbir yardımı kabul etmedi