Son Dakika Haberleri: Macaristan'dan Lüksemburg'a Göçmen Tepkisi

Macaristan'dan Lüksemburg'a Göçmen Tepkisi

9 gün önce

BAKAN Szijjarto, Asselborn'un katı bir şekilde göçmen taraftarı bir siyasetçi olduğunu ve sürekli olarak göçmenleri Macaristan'a kabul ettirmeye çalıştığını iddia etti.

Macaristan'dan Lüksemburg'a Göçmen Tepkisi, System.String[]
BAKAN Szijjarto, Asselborn'un katı bir şekilde göçmen taraftarı bir siyasetçi olduğunu ve sürekli olarak göçmenleri Macaristan'a kabul ettirmeye çalıştığını iddia etti. Macar hükümetinin göçmen taraftarı güçlerle mücadeleyi sürdüreceğini kaydeden Szijjarto, "Macar hükümeti, Jean Asselborn ve Brüksel'deki göçmen taraftarı dostlarına karşı savaşacak. Brüksel'in ülkemizi göçmenlerle doldurmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Szijjarto, AB'de göçmen taraftarlarının çoğunlukta olduğunu ve düzensiz göçmenleri Macaristan'ın durdurduğundan dolayı Macaristan'ı ele geçirmek için her şeyi denediklerini de iddia etti.

Asselborn, Luxemburg Times gazetesine verdiği röportajda, Macaristan'ın yıllardır AB dış sınırlarının korunmasını talep ettiğini ancak şimdi ise AB sınır koruma ajansı Frontex kapsamında sınır korumasının güçlendirilmesi projesine karşı çıktığını belirtip, "Orban olmazsa mülteci krizi de olmaz" demişti.
Kaynak: Hürriyet
Son Dakika! Bahçeli'den Erdoğan'ın Af Çıkışına Yanıt: Partimizi Töhmet Altında Bırakmak Doğru Değil Suudi Veliaht Prensi Öven Trump: İsrail'i Korumaya Yardım Edecek Başka Kimsemiz Yok

MHP Milletvekili Enginyurt: AK Parti'nin İstanbul Adayı Numan Kurtulmuş Televizyona Kilitlenen Emeklilerin Fotoğrafı, Sosyal Medyada Gündem Oldu