Son Dakika Haberleri: Macaristan Gaziantep Fahri Konsolosu Bahaeddin Nakıboğlu, Ankara Büyükelçiliği'nde, Gerçekleşen...

Macaristan Gaziantep Fahri Konsolosu Bahaeddin Nakıboğlu, Ankara Büyükelçiliği'nde, Gerçekleşen...

8 yıl önce

Macaristan Gaziantep Fahri Konsolosu Bahaeddin Nakıboğlu, Ankara Büyükelçiliği'nde, gerçekleşen fahri konsoloslar toplantısına katıldı.

Macaristan Gaziantep Fahri Konsolosu Bahaeddin Nakıboğlu, Ankara Büyükelçiliği'nde, Gerçekleşen..., System.String[]

Macaristan Gaziantep Fahri Konsolosu Bahaeddin Nakıboğlu, Ankara Büyükelçiliği'nde, gerçekleşen fahri konsoloslar toplantısına katıldı.


Macaristan Gaziantep Fahri Konsolosu Bahaeddin Nakıboğlu, Macaristan'ın Ankara Büyükelçiliği'nde, Büyükelçi Istvan Szabo'nun ev sahipliğinde gerçekleşen fahri konsoloslar toplantısına katıldı.


Türkiye-Macaristan arasındaki ilişkilerin nasıl geliştirileceğinin tartışıldığı toplantıya, Türkiye-Macaristan Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı AK Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu, Macaristan'ın Kütahya Fahri Konsolosu İsmet Güral, İzmir Fahri Konsolosu Erdal Kersteci, Tekirdağ Fahri Konsolosu Erdoğan Erken, Antalya Fahri Konsolosu Bekir Bülent Özsoy, Dışişleri Bakanlığı Balkanlar ve Orta Avrupa Genel Müdür Yardımcısı Murat Karagöz, Avrupa Birliği Delegasyonu Misyon Şefi Yardımcısı Zoltan Feher, Macaristan İstanbul Başkonsolosu Gabor Kıss, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Tibor Varadı, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Hungaroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Naciye Güngörmüş ve çok sayıda davetli katıldı.


Macaristan Fahri Konsoloslarının yıllık yapılan yemekli toplantısından önce düzenlenen Panelde Türkiye ve Macaristan arasındaki dostluk bağlarının geliştirilmesi, iki ülke arasındaki ticaret hacminin arttırılması başta olmak üzere birçok konuda konuşmalar yapıldı.


Macaristan Fahri Konsoloslar Yıllık olağan toplantısında ayrıca iki ülke arasında ki ekonomik ve eğitim alanlarındaki işbirliklerinin ilişkilerine ciddi katkılar sağlayacağını dile getirerek, her iki ülke halkının birbirlerini en iyi şekilde tanımasını, iki ülke arasında başta kültürel ilişkiler olmak üzere pek çok alanda işbirliğinin geliştirilmesinin gerektiği de ifade edildi.


İki ülke arasındaki ticaret hacminin 2 milyar dolar civarında olduğu, Macaristan'dan Türkiye'yi yıllık olarak 100 bin kişinin ziyaret ettiği, gelen ziyaretçi sayısının ve ticaret hacminin arttırılması için karşılıklı çaba gösterilmesi ve her iki ülke ticari kurumlarının bir araya gelerek işbirliği alanlarını belirlemesi gerektiğini ifade edilerek toplantı sona erdi.


(HAS- - GAZİANTEP

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 12:44 Kaynak: AAİngiliz çiftin kapısının önündeki idrar lekesi, postacıya ait çıktı
Siirt'te 'ışık hadisesi' için yüzlerce kişi toplandı Ranzadan düşerek ölen er, 12 yıl sonra şehit sayıldı