Maçın Ardından - Son Dakika

Maçın Ardından

08.09.2012 01:00
Maçın Ardından, System.String[]

(A) Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Hollanda maçının ardından, "Rakip girdiği pozisyonlarda golü attı."

(A) Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Hollanda maçının ardından, "Rakip girdiği pozisyonlarda golü attı. Biz ise atamadık" dedi.

Avcı, Hollanda maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Hollanda'da 3 Eylül Pazartesi gününden bu yana planladıkları stratejinin sahaya doğru yansıdığını düşündüğünü belirten Avcı, "Her bölüm oyunun içinde olmaya çalıştık. Özet olarak biz girdiklerimizi atamadık, rakibimiz girdiklerini attı. İyi oyun, bol pozisyon özellikle bu oyuncu grubuna diğer oynayacağımız maçlarda özgüven getirecektir. Her maçı kazanabilecek güçte olduğumuzu gösterdik. Dört gün sonraki maça en iyi şekilde hazırlanıp, ilk galibiyetimizi almak istiyoruz" diye konuştu.

Hollanda'nın ileri alanlardaki etkili hücumlarının stoperlerden gelen paslarla olduğunu ve bunu bildikleri için de ileride pres uyguladıklarını vurgulayan Avcı, "Duran toptan yediğimiz gol çok kötüydü. Çok ucuz, kötü bir gol yedik" dedi.

Bugünkü maçtan sonra oyuncuların sağlık bilgilerini alacaklarını ve bu maçı yarın analiz edeceklerini ifade eden Abdullah Avcı, Estonya maçında değerlendirmelere göre farklı bir kadro ile sahaya çıkabileceklerini bildirdi.

Avcı, Hollanda maçında oynanan futbolun takıma özgüven verdiğini, bunun kendilerine olumlu yansıyacağını kaydederek, "Bu karşılaşmada coşkulu ve rakibi rahatsız eden oyun oynadık. Bu grupta herkesi yenebilecek güçteyiz" değerlendirmesini yaptı.

Milli takımın alan savunmasından vazgeçip geçmeyeceği yönündeki bir soruya karşılık Avcı, "Duran topla alan savunmasındaki gol oranları riski daha az. Bunu daha çok çalışmamız gerekecek" diye yanıt verdi.

Avcı, bir soru üzerine de Sercan'ı değiştirmesine neden olarak, bu oyuncunun fiziksel olarak düşüş yaşamasını gösterdi.

-Hollanda cephesi-

Hollanda Milli Takım Teknik Direktörü Lois Van Gaal ise Türkiye'nin bekledikleri gibi güzel oynadığını söyledi.

Türkiye'nin güçlü bir rakip olduğunu vurgulayan tecrübeli teknik adam,

"Türk futbolcular dinamikler. Oldukça baskın futbol ortaya koydular. Biz daha çok pozisyon yakaladık. Bunları değerlendirdik. Kazandığımız için mutluyuz" dedi.

Türkiye maçın ikinci yarısında çift santrafora geçtiğinde maçın kendileri için daha kolaylaştığını belirten Lois Van Gaal, "Daha çok pozisyon bulduk" diye konuştu.

Muhabir: Cüneyt Karadağ/ Musa Samur

Yayıncı: Tarkan Demir - AMSTERDAM

Maçın Ardından

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Maçın Ardından - Son Dakika


Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Koronavirüsü yenen insanlarda semptomlar 2 veya 3 ay daha görülüyor Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı