Maçka Parkı'nda kırık cam şişesiyle saldırıya uğrayan psikiyatri asistanı yaşadığı dehşeti anlattı - Son Dakika

Maçka Parkı'nda kırık cam şişesiyle saldırıya uğrayan psikiyatri asistanı yaşadığı dehşeti anlattı

02.12.2020 14:27

Maçka Parkı'nda 11 Haziran'da tutuklu sanık Emrah Danışman tarafından kırık cam şişesiyle ağır yaralanan psikiyatri asistanı Süleyman Dönmezler duruşmada olay gününü anlattı. Dönmezler, sanığın kendisini boynundan yaraladığını belirterek "Arkadaşlarım doktor olmasaydı ve olayın ilk anında tampon uygulamasaydı kalıcı bir hasar meydana gelirdi" dedi.

İstanbul 38. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Emrah Danışman getirilirken, şikayetçi Süleyman Dönmezler ile taraf avukatları hazır bulundu. Süleyman Dönmezler, şikayetinin devam ettiğini söyleyerek olay gününü şu şekilde anlattı: "Mesai çıkışında 6 arkadaş 2 grup şeklinde oturmak için Maçka Parkı'na gittik. Arkadaşlarım Meltem ve Deniz 2-3 metre kadar önden yürüyordu, ben de arkalarından telefonla konuşarak geliyordum. Sanık, arkadaşlarıma çok yakın geçti, ben taciz ve gasptan şüphelendim. Sanık bana da yakın geçti. Bana 'Hayırdır kardeş' gibi bir şey söyleyince ben de 'İşine bak' dedim. Olay orada kapandı."

"KIRIK BİRA ŞİŞESİYLE SALDIRDI"

Arkadaşlarıyla birlikte parka oturduktan 10 dakika sonra kafasında bir darbe hissettiğini söyleyen Dönmezler, "Ben önce arkadaşlar bana şaka yapıyor zannettim fakat sanığın kırık bira şişesiyle bana saldırdığını gördüm. Boynumdan yaralandım, üstüm ve etrafım kan oldu. Kendimi savunmak için sanıkla boğuştum. Tansiyonum düşünce yere uzandım, arkadaşlarım doktor olduğu için bana tampon uyguladı" dedi.

Maçka Parkı'nda kırık cam şişesiyle saldırıya uğrayan psikiyatri asistanı yaşadığı dehşeti anlattı
Süleyman Dönmezler

SANIK KOŞARAK UZAKLAŞTI

Sanığı tanımadığını, aralarında husumet olmadığını da belirten Dönmezler, "Etrafta bağrışmalar olduğu için sanık koşarak uzaklaştı. Ambulansta nabzım 160 atıyordu, normali 60 ile 70 arasındadır. Arkadaşlarım doktor olmasaydı olayın ilk anında tampon uygulamasaydı, kalıcı bir hasar meydana gelirdi" şeklinde konuştu.

TANIK DİNLENDİ

Duruşmada tanık olarak dinlenen Meltem Şen ise "Sanık önce yanımızdan geçti. Yaklaşık 10 dakika kadar sonra Dönmezler'e saldırdı. Yolda yürürken hiçbir konuşma olmadı. Arkadan kahverengi şişeyle saldırdığını hatırlıyorum. Gördüğüm şeyin kırık bira şişesi olduğunu tahmin ediyorum. Sanık boyun kısmına vurdu. Ben 112'ye yerimizi tarif ederken etraftakilere müdahale etmelerini söylüyorduk. O sırada 112'yi aradığım için boğuşmayı tam hatırlamıyorum, diğer arkadaşım da 155'i arıyordu" ifadelerini kullandı. Tanık Şen, "Tampon yapmaya çalışıyorduk ama çok kesiği vardı, bir yeri kapatsak diğer kesik kanıyordu. Boynundan yaralandığı için hayati tehlikesi olduğunu düşündüm" dedi.

Maçka Parkı'nda kırık cam şişesiyle saldırıya uğrayan psikiyatri asistanı yaşadığı dehşeti anlattı

"YARALAMAK İSTEYEN KOLA SALDIRABİLİRDİ"

Tanık Deniz Öztürk ise sanığın ilk darbesinin boyuna olduğunu belirterek "Hayati önem taşıyan boyun darbesine saldırmıştı. Yaralamak isteyen kola saldırabilirdi, Dönmezler sanık saldırınca elleriyle yüzünü kapatmaya çalıştı, olay yaklaşık 3-4 dakika sürdü" diye konuştu. Söz verilen tutuklu sanık Emrah Danışman da "Tahliyemi isterim" dedi. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

Maçka Parkı'nda kırık cam şişesiyle saldırıya uğrayan psikiyatri asistanı yaşadığı dehşeti anlattı

15 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede olayın Maçka Demokrasi Parkı'nda 11 Haziran 2020 tarihinde meydana geldiği anlatılıyor. Bir hastanenin psikiyatri bölümünde asistanlık yapan Süleyman Dönmezler'in iki kadın meslektaşıyla parkın kapısına yürüdüğü sırada sanık Emrah Danışman ile laf atma yüzünden tartıştığı belirtiliyor. Emrah Danışman'ın elindeki içki şişesini kırarak Dönmezler'in boğazını kestiği kaydedilen iddianamede, sanığın olay yerinden kaçtığı anlatılıyor. İddianamede sanık Emrah Danışman hakkında "Kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 9 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyor.

NE OLMUŞTU?

11 Haziran 2020'de psikiyatri asistanı Süleyman Dönmezler, İstanbul Şişli'deki Maçka Parkı'nda güpegündüz dehşeti yaşamıştı. Elinde içki şişesi bulunan bir kişinin saldırısına uğrayan Süleyman Dönmezler ağır yaralanmıştı. İçki şişesini kırıp, doktorun önce boğazına saplayan ardından saldırgan kaçmıştı. Dr. Süleyman Dönmezler hastanede tedavi altına alınırken, polis kaçan şahsın Emrah Danışman olduğunu belirleyip, kısa sürede yakalamıştı. Doktora dehşeti yaşatan zanlı tam bir suç makinesi çıkmıştı. Danışman'ın kasten yaralama suçundan 5, mala zarar verme suçundan 1, trafik güvenliğini tehlikeye sokmak suçundan 1 adet suç kaydı olduğu tespit edilmişti.

Maçka Parkı'nda kırık cam şişesiyle saldırıya uğrayan psikiyatri asistanı yaşadığı dehşeti anlattı

Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Maçka Parkı'nda kırık cam şişesiyle saldırıya uğrayan psikiyatri asistanı yaşadığı dehşeti anlattı - Son Dakika


YORUMLAR (1)

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 17 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 165 kişi vefat etti, 6436 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Fenerbahçe, Mesut Özil'i KAP'a bildirdi Vodafone Park'ta dev derbi başladı! Canlı anlatım Üç kişinin hayatını kaybettiği korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı Dini nikahlı çift boğazları kesilmiş halde bulunmuştu! Korkunç cinayette sır perdesi aralandı Minibüs şoförü "Son param üzülerek harcıyorum" yazılı 20 TL'nin sahibini arıyor 2 bin 500 yıllık 'mezar oda' halen gizemini koruyor İki kız kardeş, kendilerinden telefon numarası isteyen şahsı evire çevire dövdü