Son Dakika Haberleri: Macron ve Merkel'den Sembolik Görüşme

Macron ve Merkel'den Sembolik Görüşme

8 gün önce

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Almanya Başbakanı Angela Merkel Birinci Dünya Savaşı’nın ateşkes antlaşmasının imzalandığı Rethondes’te bir araya geldi.

Macron ve Merkel'den Sembolik Görüşme, System.String[]
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Almanya Başbakanı Angela Merkel Birinci Dünya Savaşı'nın ateşkes antlaşmasının imzalandığı Rethondes'te bir araya geldi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Almanya Başbakanı Angela Merkel Birinci Dünya Savaşı'nın sona erişinin 100 yıldönümünü anma programı kapsamında savaşın ateşkes antlaşmasının imzalandığı Rethondes'te bir araya geldi.

Alman ve Fransız ulusal marşlarıyla başlayan törende iki lider Fransa ve Almanya'nın uzlaşmasının sembolü olan yeni bir anma plaketini Rethondes merkezine yerleştirdi. Daha sonra ise Merkel ve Macron, 11 Kasım 1918 ve 22 Haziran 1940 ateşkeslerin imzalandığı vagonu ziyaret ederek Altın Kitabı'na imza attı.

Fransa Başkanlık Sarayı Elysee ise görüşmeye ilişkin yayınladığı açıklamada, 1945'ten bu yana ilk kez bir Fransız cumhurbaşkanı ve Almanya devlet başkanının ateşkesin imzalandığı yerde buluştuğunu aktardı.

Macron ise görüşmeyi "Son derece sembolik bir yolculuk" olarak nitelendirdi. - PARİSMerkel'in Veliahtından Korkutan Haber: Türkler Çifte Vatandaşlığı Kaybedebilir Amine Gülşe ve Mesut Özil 3 Ayrı Ülkede Düğün Yapacak

Fenerbahçeli Skrtel ile Neustadter, Sezon Sonunda Takımdan Ayrılıyor Dünya Güzeli Yarışmasında Sponsor Firmanın Patronu, Cinsel İlişki Karşılığında Birincilik Teklif Etti