Maden Faciasında 3 İşçiyi Arama Çalışması Sürüyor - Son Dakika

Maden Faciasında 3 İşçiyi Arama Çalışması Sürüyor

11.01.2013 16:03
Maden Faciasında 3 İşçiyi Arama Çalışması Sürüyor

Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürlüğü maden ocağında geçen pazartesi meydana gelen kazada yaşamını yitiren 8 madenciden göçük altında kalan 3'üne ulaşma çalışmaları sürüyor.

Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürlüğü maden ocağında geçen pazartesi meydana gelen kazada yaşamını yitiren 8 madenciden göçük altında kalan 3'üne ulaşma çalışmaları sürüyor.

Taşeron firma Star İnşaat Ticaret A.Ş.'nin hazırlık çalışması yaptığı yerin 630 metre altındaki galeride ani metan gazı püskürmesi sonucu oluşan göçükte mahsur kalan 42 yaşındaki Yüksel Koca, 31 yaşındaki Ahmet Şeker ve 56 yaşındaki Hüseyin Kürekçi'ye ulaşma çalışması devam ediyor. TTK Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Özçelik, taş ve kömür parçalarından oluşan ve 150 metrelik alana dağılan göçüğün 3'te 1'lik bölümünün kaldırıldığını, ancak 3 işçiye ulaşılamadığını söyledi. Özçelik, "Daha önce 3 olan vardiya sayısını 4'e çıkardık. Her vardiya 6 saatte bir değişiyor. Ocak da 2 pervane ile sürekli havalandırılıyor. Kurtarma ekipleri 'iğneyle kuyu kazar' gibi ilerliyor. Şuanda işçilerin nerede olduğunu bilmiyoruz. 2 saat sonra da ulaşabiliriz, 2-3 gün sonra da ulaşabiliriz" dedi.

BİLİRKİŞİ HEYETİ OCAKTA İNCELEME YAPACAK

Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Özbakır da 8 madencinin yaşamını yitirdiği kazayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü söyledi. Olayla ilgili gözaltına alınan 6 kişinin serbest bırakıldığını, dosyada gizlilik kararı olduğunu hatırlatan Başsavcı Özbakır, göçük altındaki 3 madenciye ulaşılmasından sonra bilirkişi heyetinin tekrar ocağa girerek inceleme yapacağını bildirdi. - Zonguldak

Kaynak: DHA
Kazada hayatını kaybeden maden işçisi son yolculuğuna uğurlandı Kazada hayatını kaybeden maden işçisi son yolculuğuna uğurlandı Zonguldak'ta 3 Bin Madenci, Sanayi Kuruluşları İthal Kömür Tercih Ettiği İçin İşsizlik Riski ile Karşı Karşıya Zonguldak'ta 3 Bin Madenci, Sanayi Kuruluşları İthal Kömür Tercih Ettiği İçin İşsizlik Riski ile Karşı Karşıya Maden işçisi kazada öldü Maden işçisi kazada öldü

Son Dakika Güncel Maden Faciasında 3 İşçiyi Arama Çalışması Sürüyor - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement