Maden Ocağında Pastalı Yılbaşı Kutlaması - Son Dakika

Maden Ocağında Pastalı Yılbaşı Kutlaması

9 yıl önce

Zonguldak'ta, yerin metrelerce altında kömür kazan maden işçileri, yeni yıla çalışarak girdi.

Maden Ocağında Pastalı Yılbaşı Kutlaması, System.String[]

Zonguldak'ta, yerin metrelerce altında kömür kazan maden işçileri, yeni yıla çalışarak girdi. Özel bir maden şirketi ise işçilerine pasta sürprizi yaptı. Madenciler, 'Hoş geldin 2012' yazılı pastayı keserek yeni yılı kutladı.


Kentteki Türkiye Taşkömürü Kurumu ile özel şirketlere ait maden ocaklarında çalışan işçiler, yeni yılı kömür kazarak karşıladı. Gelik Beldesi'ndeki özel bir maden şirketi ise gece vardiyasında çalışan işçileri için pasta sürprizi yaptı. Yerin 300 metre altında kömür kazan işçiler, şirketin kendileri için hazırladığı pastayı kesmek için yeni yıla dakikalar kala işe ara verdi. Kömür çıkardıkları galeride tahtalardan oluşturdukları masanın etrafında toplanan işçiler, saatler 24.00'ü gösterirken üzerinde, 'Hoş geldin 2012' yazılı pastayı kesti. Kazasız belasız bir yıl geçirme dileğiyle dua eden işçiler, daha sonra hep birlikte kömür karası içindeki elleriyle pastadan yedi.


34 yaşındaki madenci Ergin Erbay'ın söylediği, 'Berivan' türküsüyle duygulanan işçiler, yeni yıla çalışarak girmenin burukluğunu yaşadı. 10 yıllık madenci 51 yaşındaki Hüseyin Ersöz, "Ailemizden uzakta bu şekilde yeni yıla girmek kötü tabii. Ama şirketimiz bize güzel bir sürpriz yaptı. Çalışarak yeni yıla girsek de kestiğimiz bu pasta bize çok iyi geldi" dedi. 25 yaşındaki madenci Erdem Başoğlu da ailesinden uzakta yeni yıla girmenin burukluğunu yaşadığını söyledi.


Madenciler, yaklaşık yarım saat süren yılbaşı kutlamasının ardından işlerine geri döndü.

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 03:28 Kaynak: DHASon Dakika

Bir düğüne katılan oyuncu Bige Önal, rüzgarın esmesiyle frikik verdi
Kardeşinin karısıyla birlikte olan adamın mahkemedeki ifadesi kan dondurdu Kırıkkale'de alternatif ilaç kör etti iddiasında hasta sayısı 36'ya yükseldi

Son Dakika Haberleri