Maden Ocağında Pastalı Yılbaşı Kutlaması - Son Dakika

Maden Ocağında Pastalı Yılbaşı Kutlaması

01.01.2012 03:28
Maden Ocağında Pastalı Yılbaşı Kutlaması, System.String[]

Zonguldak'ta, yerin metrelerce altında kömür kazan maden işçileri, yeni yıla çalışarak girdi.

Zonguldak'ta, yerin metrelerce altında kömür kazan maden işçileri, yeni yıla çalışarak girdi. Özel bir maden şirketi ise işçilerine pasta sürprizi yaptı. Madenciler, 'Hoş geldin 2012' yazılı pastayı keserek yeni yılı kutladı.

Kentteki Türkiye Taşkömürü Kurumu ile özel şirketlere ait maden ocaklarında çalışan işçiler, yeni yılı kömür kazarak karşıladı. Gelik Beldesi'ndeki özel bir maden şirketi ise gece vardiyasında çalışan işçileri için pasta sürprizi yaptı. Yerin 300 metre altında kömür kazan işçiler, şirketin kendileri için hazırladığı pastayı kesmek için yeni yıla dakikalar kala işe ara verdi. Kömür çıkardıkları galeride tahtalardan oluşturdukları masanın etrafında toplanan işçiler, saatler 24.00'ü gösterirken üzerinde, 'Hoş geldin 2012' yazılı pastayı kesti. Kazasız belasız bir yıl geçirme dileğiyle dua eden işçiler, daha sonra hep birlikte kömür karası içindeki elleriyle pastadan yedi.

34 yaşındaki madenci Ergin Erbay'ın söylediği, 'Berivan' türküsüyle duygulanan işçiler, yeni yıla çalışarak girmenin burukluğunu yaşadı. 10 yıllık madenci 51 yaşındaki Hüseyin Ersöz, "Ailemizden uzakta bu şekilde yeni yıla girmek kötü tabii. Ama şirketimiz bize güzel bir sürpriz yaptı. Çalışarak yeni yıla girsek de kestiğimiz bu pasta bize çok iyi geldi" dedi. 25 yaşındaki madenci Erdem Başoğlu da ailesinden uzakta yeni yıla girmenin burukluğunu yaşadığını söyledi.

Madenciler, yaklaşık yarım saat süren yılbaşı kutlamasının ardından işlerine geri döndü.

Maden Ocağında Pastalı Yılbaşı Kutlaması
Maden Ocağında Pastalı Yılbaşı Kutlaması
Maden Ocağında Pastalı Yılbaşı Kutlaması

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Maden Ocağında Pastalı Yılbaşı Kutlaması - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı