Maden Ocağında Yılbaşı Kutlaması - Son Dakika

Maden Ocağında Yılbaşı Kutlaması

01.01.2012 10:05
Maden Ocağında Yılbaşı Kutlaması, System.String[]

Zonguldak'ta kömür ocağında çalışan işçiler, yerin metrelerce altında pasta keserek, kazasız yeni yıl dileğiyle dua etmelerinin ardından söyledikleri şarkılarla yeni yıla girdiler.

Zonguldak'ta kömür ocağında çalışan işçiler, yerin metrelerce altında pasta keserek, kazasız yeni yıl dileğiyle dua etmelerinin ardından söyledikleri şarkılarla yeni yıla girdiler.

Gelik beldesinde kömür işletmeciliği yapan özel bir ocakta çalışan maden işçileri, madende ahşap direk ve kalaslardan oluşturdukları sofrada "Hoşgeldin 2012" yazılı pastayı kesti.

Birbirlerine pasta ikram eden işçiler, yemekten sonra yeni yılın maden ocaklarında kazasız üretim getirmesini dileyerek dua etti. Madenciler daha sonra arkadaşları Ergin Erbay'ın söylediği şarkılarla ocak içinde bir süre eğlendi.

Madencilerden Dursun Uçar, gazetecilere yaptığı açıklamada, işçi arkadaşlarıyla yılbaşına çalışarak girdiklerini belirterek, "Madencilik zor bir meslek. Maden ocağında yeni işe başladım. Üçüz çocuklarım olunca madende çalışmak zorunda kaldım. Gelir kaynağımız olmadığı için bu mesleği yapıyoruz. Ailemden ayrı geçirdiğim ilk yılbaşım" dedi.

Yaklaşık 10 yıldır maden ocağında çalışan ve emeklilik dilekçesi verdiğini anlatan Hüseyin Ersöz ise, yeni yıla ailelerinden ayrı maden ocağında girdiklerini ifade ederek, sabah 08.00'a kadar olan vardiyalarına başlamadan önce arkadaşlarıyla kutlama yaptıklarını söyledi.

Madenci Erdem Başoğlu da 2011 yılında maden ocaklarında çeşitli kazaların meydana geldiğini, 2012'de üzücü olaylar yaşamak istemediklerini dile getirdi.

- ZONGULDAK

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Maden Ocağında Yılbaşı Kutlaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İmamoğlu'na geçmiş olsun telefonu eden Bakan Koca, İstanbulluları uyardı: Halkımızı tedbirli olmaya davet ediyorum Sağlık Bakanlığı'nın korona raporunda İstanbul ile birlikte alarm veren 3 şehir dikkat çekti Çekya'da Sağlık Bakanı'ndan büyük skandal! Korona kurallarını hiçe saydı, istifası isteniyor TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama Kongrede sahneye çıkan yaşlı kadın Erdoğan'dan ricada bulundu: Damadına benim için sarıl Aydın'da esrarengiz olay! Arılar, Arapça yazılar yazıp kovanlarını terk ediyor Son Dakika! Aliyev ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeli haberi verdi: Azerbaycan işgal altındaki topraklarını geri alıyor Kan donduran vahşet! Boşandığı kocasını öldürüp ikiye böldüğü cesedini yaktı