Son Dakika Haberleri: Mahallelinin 55 Yıllık Köprü Çilesi

Mahallelinin 55 Yıllık Köprü Çilesi

8 yıl önce

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, Hamzafakılı Mahallesini, Mahyalar Mahallesine bağlayan 55 yıllık köprünün alçak olması dolayısıyla vatandaşlar her yağmur ve kar yağışında zor durumda kalıyor.Kdz.

Mahallelinin 55 Yıllık Köprü Çilesi, System.String[]

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, Hamzafakılı Mahallesini, Mahyalar Mahallesine bağlayan 55 yıllık köprünün alçak olması dolayısıyla vatandaşlar her yağmur ve kar yağışında zor durumda kalıyor.


Kdz. Ereğli ilçesine yeni bağlanan Hamzafakılı Mahallesini Mahyalar Mahallesine bağlayan 55 yıllık köprü mahallenin çilesi haline geldi. Her yağmur ve kar yağışında derenin taşması sonucu köprü zaman zaman 1 metre su altında kalırken, mahalle sakinleri hastalarını ve çocuklarını sırtına alarak eve ulaştırıyor.


Araçların bile zor geçtiği köprünün yeniden yapılmasını isteyen mahalle sakinleri, 55 yıldır çektikleri köprü çilesinin artık sona ermesini istedi. Mahalle sakinlerinden ilköğretim okulu öğrencisi Tekin Beşikçi (12),"Okula giderken ağabeylerimiz bizleri sırtına alıyor. Bazen arabayla geçiyoruz. Arabası olmayan ailelerin çocukları ise okula gidemeyerek derslerinden geri kalıyor" dedi.


Mahalle sakinlerinden Ayhan Çimen de (51) köprünün mahalle ve köy arkadaşlarından kendilerini uzaklaştırdığını belirterek şunları söyledi:


"Bu sorunları devamlı yaşıyoruz. Gebe köyü ve Kaptaş'a bir kilometre mesafeden gitmek yerine 8-9 kilometre mesafe kat ederek gitmek zorunda kalıyoruz. Mahyalar Mahallesine 9 kilometrelik OSB yolunu kullanarak mahalleye ulaşabiliyoruz. Şu köprü yapılsaydı, yolumuz açılmış olsaydı iyi olurdu. Çünkü bu yol bizi mahalle ve köy arkadaşlarımızdan uzaklaştırdı. Milletvekilimiz Ercan Candan'ın köprüden haberi olsaydı, eminim sıkıntımızı çözerdi, çünkü savaşan bir arkadaşımız biz kendisinden bize bu konuda yardımcı


olmasını bekliyoruz."


Mahalle bakkalı Engin Karataş (62) da şunları söyledi: "Bu yoldan Mahyalar Mahallesi ve Çoraklar Mahallesi'ne gitmekteyiz. Bu sıkıntımızı milletvekilimiz Ercan Candan da biliyor. Milletvekilimizden, valimiz ve il genel meclisi üyelerimizden yardım bekliyoruz. 55 yıldan beri çektiğimiz çile ve sıkıntıyı bize daha çok çektirmesinler. Biz burada mağdur durumdayız. Vatandaşımızın hastası oluyor buradan geçiremiyor, ekmekçi bu köprüden geçemiyor. Vatandaşımız ne yiyecek ya da hastasını nasıl geçirecek. Okul


olduğunda öğrencilerimiz okullarına gidemiyor. Kendimiz mahalleye ve köylere ulaşmak için 8-9 kilometrelik OSB yolunu kat ederek ulaşabiliyoruz. Yetkililerimizden rica ediyorum"

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 02:39 Kaynak: İHAAvukatının bürosundaki görüntü, talihsiz genci ceza almaktan kurtardı
Talihsiz koca, karısının söylediklerine dayanamayıp kalp krizi geçirdi Abdurrahim Albayrak'tan Mbaye Diagne açıklaması!