Maharetleriyle Engelleri Aştılar - Son Dakika

Maharetleriyle Engelleri Aştılar

03.12.2015 09:50
Maharetleriyle Engelleri Aştılar, System.String[]

Eyüp Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile engelliler için özel bir program düzenledi.

Eyüp Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile engelliler için özel bir program düzenledi. Programda engelli vatandaşlar tiyatro oyunları, enstrüman çalma ve şarkı söyleme gibi yeteneklerini sergileyerek gönüllerince eğlendi.

Eyüp Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle engelliler için özel bir program düzenledi. Eyüp  Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen programda Şeker Hayat İş Okulu ve Eyüp Engelliler Sürekli Eğitim ve Rehberlik Merkezi öğrencileri maharetlerini sergiledi. Etkinliğe aileleriyle birlikte gelen engelli öğrenciler, kendileri için özel gün olan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinliği için hazırladıkları tiyatro oyunları, enstrüman çalma ve şarkı söyleme gibi yeteneklerini sergilediler. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ve çok sayıda engelli vatandaş ve ailesinin katıldığı program renkli görüntülere sahne oldu. Öte yandan Başkan Aydın engelli olan ve yürüyemeyen belediye personeli Emine Ataç Demircan'a elektrikli bisiklet hediye etti. Program sonlarına doğru ise sanatçı Füsun Önal ve dizi ve sinema oyuncusu Murat Prosçiler de geceye katılarak engelli vatandaşlara sürpriz yaptı.

"ENGELLİ KARDEŞLERİMİZLE SÜREKLİ BERABER OLUYORUZ"

Engelli vatandaşlarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, "Biz Engelli kardeşlerimizle sürekli beraber oluyoruz. Bu sene 3'üncü defa beraber olduk. Belediye olarak da gerçekten onların engellerinin kaldırılması noktasında elimizden gelen bütün gayretleri ortaya koymaya çalışıyoruz. Bu sene ilçemizde 2 tane okulumuz açıldı. Birincisi, Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı İş Okulu, bide bizim Pierre Loti'de Engelli Sürekli Eğitim Merkezi diye adlandırdığımız bir okulumuz açıldı. Engelli kardeşlerimiz bu akşam bizlere şarkı söylediler, enstrüman çaldılar, tiyatro oynadılar, şiirler okudular. Dolayısıyla gerçekten onlarda neler yapabileceklerini kendileri göstermiş oldular. Güzel çalışmalar bunlar. Arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. İnşallah bu çalışmalar artarak ve daha nitelikli devam edecek" şeklinde konuştu.

"PERSONELİMİZE SÜRPRİZ YAPTIK"

Gecede engelli bir vatandaşa sürpriz yaptıklarını da belirten Başkan Aydın, "Arkadaşlar sürprizi bu akşama bırakmışlar. Emine hanımın o konuda bir sıkıntısı vardı. İmkanlar doğdu ve biz de ona hayatını kolaylaştıracak, kendisinin ifadesiyle  özgürlüğümü kazandım dediği aracı hediye ettik. Bu anlamda karınca kararınca bir katkımız olduysa, ne mutlu bize" diye konuştu.

"BAŞKANIMIZ REMZİ AYDIN HER KONUDA YANIMIZDA"

Emine Ataç Demircan ise çok mutlu olduğunu belirterek, "Remzi başkanımız gibi bir başkana sahip olmamız gerçekten bizim için büyük bir avantaj. Eyüp'te 4 bin tane engelli vatandaşımız var. Sağ olsun başkanımız her konuda her zaman yanımızda ve bizde onun yanındayız. Bizler engelimizi aşmaya çalışıyoruz. Sadece destek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Engelli çocukları tiyatro alanında eğiten Ahmed Edip Önder Özel Eğitim ve Mesleki Eğirim Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Ömriye Örnek ise "Çocuklarla birlikte Dünya Engelliler Günü için bir gösteri hazırladık. Gösterimizin amacı engelli vatandaşların günlük hayatta karşılaştığı zorluklar karşısında farkındalık oluşturmak. Kısa bir gösteri ama eminim bir çok yere güzel mesajlar verecektir" diye konuştu. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Maharetleriyle Engelleri Aştılar - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Farkındalık yaratmak için enkaz üzerinde poz veren Itır Esen, linç edilmeye başlandı Yeni yılla birlikte normalleşme adımları atmaya başladılar! İşte bankaların güncel mesai saatleri Cumhuriyet tarihinin akaryakıta bağlı en büyük vergi kaçakçılığı operasyonu: 50 ilde, 220 gözaltı Survivor 2021'in 6. bölüm fragmanı yayınlandı! Steven ve Çağrı birbirine giriyor Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, Çin aşısındaki yan etkileri tek tek sıraladı İki otomobil çarpıştı, ortalık can pazarına döndü: 3 ölü, 4 yaralı Tehdit edilen genç kızı korumak isteyen dayısı canından oldu Çaycı Hüseyin lakaplı Alpaslan Özmol'un yeni imajı sosyal medyaya damga vurdu