Son Dakika Haberleri: Mahir Ünal: DEAŞ'lı Militanlar Afrin'de Tıraş Olmuş PYD'li Kılığında Karşımıza Çıkıyor

Mahir Ünal: DEAŞ'lı Militanlar Afrin'de Tıraş Olmuş PYD'li Kılığında Karşımıza Çıkıyor

2 yıl önce

Afrin operasyonuyla ilgili konuşan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "DEAŞ ve PYD, Rakka'da anlaştı. DEAŞ'lı militanlar tıraş olmuş PYD'li kılığında karşımıza çıkıyor." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

"DEAŞ'LI MİLİTANLAR TIRAŞ OLMUŞ PYD'Lİ KILIĞINDA"

TRT Haber'de DEAŞ ile PYD'nin Rakka'da anlaştıklarını savunan Ünal, şunları söyledi:

"Peki bu DEAŞ'lı militanlar Rakka'dan çıktılar, peki bunlar nereye gittiler? Nerede karşımıza çıkacaklar? Şimdi gelen haberlere baktığımızda özellikle Afrin'de PYD saflarında tıraş olmuş PYD'li kılığında karşımıza çıkıyor. Ellerindeki bazı DEAŞ'lıları Türkiye'ye karşı savaşmaları şartıyla serbest bıraktıkları haberleri geliyor. Terör ile terör temizlenmez. Musul'da bir şey gördük, DEAŞ Musul'da yaklaşık 460 milyon dolara el koydu. DEAŞ Musul'a girdi, ABD'nin Irak ordusuna yeni verdiği silahları, Irak ordusu bıraktı ve Musul'dan çekildi. Bir anda merkezi Musul olan bir terör devleti çıktı karşımıza."

"PKK DEVLETİ YAPILANMASINA GİDİLDİĞİ NET BİR ŞEKİLDE GÖRÜLDÜ"

Ünal açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Bütün dünya yeni bir durumla, yeni nesil bir terör biçimiyle tanıştı. Şimdi, sınır güvenlik birimi, iç güvenlik birimi gibi ifadelerle Suriye içerisinde adeta Musul'da olduğu gibi bir terör yapılanmasına, daha da özelde bir PKK devleti yapılanmasına doğru gidildiği net bir şekilde görüldü. O yüzden Türkiye ne yaptı? Türkiye, çok doğru bir şekilde Fırat Kalkanı Harekatı'yla o yapının kalbine bir hançer gibi girdi, El- Bab'a kadar."
Doğu'daki 5 İlde Yapılan Seçim Anketinde, HDP Diğer Partileri Geride Bıraktı Fuhuş Operasyonunda Yakalanan 2 Erkeğin HIV Virüsü Taşıdıkları Ortaya Çıktı

Rusya'da Üniversite Binası Çöktü! 21 Kişi Enkaz Altına Kaldı