Mahkeme başkanı, minik Leyla'nın babasına patladı: Çok ciddiyetsiz bir adamsın - Son Dakika

Mahkeme başkanı, minik Leyla'nın babasına patladı: Çok ciddiyetsiz bir adamsın

20.09.2019 15:42

Türkiye'yi sarsan Leyla Aydemir cinayetinde 7 sanığın yargılanmasına başlandı. Minik kızın babası, ciddiyetsiz tavırları nedeniyle mahkeme başkanı tarafından "Çok ciddiyetsiz bir adamsın" sözleriyle uyarıldı.

Ağrı'da kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in başlayan davasında ifade veren anne Şükran Aydemir, şikayetçi oldu. Dün akşam saatlerinde baba Nihat Aydemir'in avukatının yanına giderek, "Biz şikayetçi olmayacağız. Sen davaya gelme" dediği belirtilmişti. Mahkeme başkanı ise Leyla'nın babasına sert tepki göstererek, "Çok ciddiyetsiz bir adamsın" dedi.

ACILI ANNE ŞİKAYETÇİ OLDU

Bugün Ağrı 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada anne Şükran Aydemir şikayetçi oldu. Aydemir ifadesinde, "Kızımı aç bıraktılar susuz bıraktılar. Kızıma zulmettiler. Allah'a ve devletime güvenip susma hakkımı kullanmak istiyorum. Yapanlardan şikayetçiyim" dedi.

"HER KAFADAN BİR SES ÇIKTI"

Baba Nihat Aydemir ise sanıklardan şikayetçi olmadığını belirterek, "Bayram namazı mezarlığa gittim. Leyla'nın elinde bir poşet vardı. Onunla birlikte eve bıraktım. Ben başka bir köye gittim. Geldiğimde Yusuf taziye evinin bahçesinde oturuyordu. Ben eşime hazırlanın gidelim dedim. Keşke o köye hiç gitmeseydim. Leyla'yı bulamadık. Sonra her kafadan bir ses çıktı. Leyla orada burada dediler. Her yere baktık hiçbir yerde yok. Benim şüphelendiğim kişiler Ali K. ve Mehmet K." ifadelerini verdi.

MAHKEME BAŞKANINDAN BABASINA SERT TEPKİ

Mahkemede ciddiyetsiz tavır takınan baba Nihat Aydemir'e mahkeme başkanından uyarı geldi. Mahkeme başkanı, "Ölen kızın babası değilsin de, sanık gibi davranıyorsun. Çok ciddiyetsiz bir adamsın. Magazin programlarındaki gibi altını doldurmadan birilerinden şüpheleniyorsun" dedi.

"ÇOCUK KAYBOLDUĞU ZAMAN ÇAY İÇİYORDUK"

Öte yandan, olayla ilgili olarak tutuklanan Mehmet Ali Aydemir, duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Suçlamaları kabul etmeyip, şahit olarak baba Nihat Aydemir'i gösteren Mehmet Ali Aydemir, ifadesinde şunları söyledi: "Benim bu suçla alakam yok en büyük şahidim babası Nihat Aydemir. Beni hamura babası gönderdi. İmamı getir dedi. Musa Aydemir ile hamura gittim. Hamur girişinde kimlik tespiti yapıldı. Benim gittiğim güzergah ile ablamın evinin alakası yok. Ben eniştemi yoldan aldım. Benim çocuğu ablamın evine götürdüm diye atılan iftiralar gerçek değildir. Saadet ablayla ilişkim olduğunu bu yüzden sustuğunu söylüyorlar. Hepsi benim nasıl abimse Saadet benim ablam. Çocuk kaybolduğu zaman biz çay içiyorduk. Ben 4 yıldır köyde anons yapan kişiyim. Okul aile birliği başkanlığı yaptım çocuğum olmadığı halde. Anons yüzünden bile suçladılar."

Duruşmada yargılanan 7 sanık hakkındaki suçlamaları reddetti.

Mahkeme başkanı, minik Leyla'nın babasına patladı: Çok ciddiyetsiz bir adamsın


Son Dakika Güncel Mahkeme başkanı, minik Leyla'nın babasına patladı: Çok ciddiyetsiz bir adamsın - Son Dakika

YORUMLAR (29)
  • serkan gamsız: bunlar acayip bir aile ya çocukları ölmüş 4 yaşında tutuklana amca amca oğlu şüpheli baba makeme başakanı babaya sen ne kadar ciddiyetsiz adamsın diyor ne biçim aile bunlar olayı örtmeye çalışıyorlar sanki utanmasalar törö cinayeti dicekler bunlar ne biçim insanlar ya barzolarr Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Sarhoş eleştiren: bunlar acayip bir aile ya çocukları ölmüş 4 yaşında tutuklana amca amca oğlu şüpheli baba makeme başakanı babaya sen ne kadar ciddiyetsiz adamsın diyor ne biçim aile bunlar olayı örtmeye çalışıyorlar sanki utanmasalar törö cinayeti dicekler bunlar ne biçim insanlar ya barzolarr Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • ADANASPOR lu Emin: Artik turkiyede isini namusu kadar sevmeyen memurlari zerrecik kadar sevmiyorum.hakim hakim o oturdugun koltuk seni göğe cikiyormussun gibi his vermesin vatandasi assagilamaya hic hakkin yok.empati YAP. Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu