Son Dakika Haberleri: Mahkemeden nafaka kararı: 6 yılı geri ödesin

Mahkemeden nafaka kararı: 6 yılı geri ödesin

7 gün önce

İstanbul'da yıllar önce boşanan bir çift arasında yaşanan nafaka tartışması mahkemeye taşındı. Eski eşinin kendisinden yeniden evlendiği halde 6 yıl boyunca haksız şekilde nafaka aldığını ileri süren koca dava açtı. Mahkeme açılan davayla ilgili kararını verdi.

İstanbul'da yaşayan bir çift yıllar önce anlaşmalı olarak boşandı. Anlaşmaya göre koca boşandığı eşine aylık 100 dolar nafaka ödemeyi kabul etti. Boşanmanın ardından bir süre sonra kadın yeniden evlendi. Bu durumdan haberi olmayan eski koca ise 6 yıl boyunca nafaka yatırmaya devam etti.

MAHKEMEYE BAŞVURDU DAVA AÇTI

Habertürk'ten Serdar Kulaksız'ın haberine göre eski eşinin evlendiğini öğrenen koca soluğu mahkemede aldı. Ödediği nafakanın kaldırılmasını ve eski eşine 6 yıl boyunca ödediği nafaka miktarının iade edilmesini talep etti.

NAFAKAYI İADE EDECEK

Aile Mahkemesi, kadının yeniden evlendiği tarihte yoksulluk nafakasının kendiliğinden ortadan kalktığını belirtti. Mahkeme, eski koca tarafından 6 yıl boyunca ödenen yoksulluk nafakasının da iadesine hükmetti.

Mahkemeden nafaka kararı: 6 yılı geri ödesin
Haber Yayın Tarihi: 12.07.2019 08:48 Oyuncu Hakan Meriçliler ve Ali Erkazan arasındaki hakaret davasında karar Bakan Turhan: Fatih Sultan Mehmet Köprüsü bayramda hizmete açılacak Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret eden Temel Karamollaoğlu: Omuzlarına çok ağır bir yük yüklendi Adnan Oktar suç örgütüne yönelik iddianame kabul edildi