Son Dakika Haberleri: Mahkumlara Af mı Geliyor? Ceza İndirimi Teklifi Neleri Kapsıyor?

Mahkumlara Af mı Geliyor? Ceza İndirimi Teklifi Neleri Kapsıyor?

6 gün önce

Seçim tartışmaları sonrası toplanacak olan genel kurulun Ceza İnfaz Yasası ve Ceza Kanunu'nda bazı değişiklikler öngören taslak çalışmalarını ele alacağı ve çalışmaların Adalet Komisyonunun ardından Meclis'e geleceği belirtiliyor.

Mahkumlara Af mı Geliyor? Ceza İndirimi Teklifi Neleri Kapsıyor?, System.String[]
Daha önce 9 Nisan'da açılması kararlaştırılan TBMM Genel Kurulu seçim sonuçlarına yönelik itirazlar nedeniyle önce 16 Nisan tarihine, ardından bir kez daha ertelenerek önümüzdeki haftalarda görüşülmesi kararlaştırıldı. Seçim tartışmaları sonrası toplanacak olan genel kurulun Ceza İnfaz Yasası ve Ceza Kanunu'nda bazı değişiklikler öngören taslak çalışmalarını ele alacağı ve çalışmaların Adalet Komisyonunun ardından Meclis'e geleceği belirtiliyor.

Af konusunda Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile farklı düşündüklerini vurgulayan Erdoğan devlete karşı işlenmiş suçlar dışındaki cezaların affına sıcak bakmadığını açıklamış olsa da MHP aksi yönde bir kanun teklifini 24 Eylül 2018'de TBMM Başkanlığına sunmuştu.
Kaynak: Euronews.com

Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 10:39 Hakim Karşısına Çıkan Sıla'dan Yeni Açıklama: Kimseden Korkmadan Yaşacağım Sri Lanka'daki Saldırılarda Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 310'a Yükseldi Filipinler'de 6.3 Büyüklüğünde Deprem! 6 Kişi Can Verdi Ukrayna Devlet Başkanlığı Seçimlerinin Galibi, Ünlü Komedyen Vladimir Zelenskiy Oldu