Son Dakika Haberleri: Mahkumlara "Moral ve Motivasyon" Semineri Verildi

Mahkumlara "Moral ve Motivasyon" Semineri Verildi

7 yıl önce

Salihli Kapalı Cezaevi'ndeki mahkumlara "Moral ve Motivasyon" konulu seminer verildi.

Mahkumlara
Salihli Kapalı Cezaevi'ndeki mahkumlara "Moral ve Motivasyon" konulu seminer verildi.

Salihli Yeşilay Temsilciliği tarafından organize edilen, pedagog Ali Çankırılı'nın konuşmacı olarak katıldığı seminer, Salihli cezaevi konferans salonunda gerçekleştirildi. Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu, Cezaevi Müdürü Ömer Ateş, Yeşilay Salihli Temsilcisi İlyas Akça ile mahkumlar izledi.

İnsanlık tarihinde ilk cinayetin kardeş kıskançlığı yüzünden işlenmesi konusunun ciddiye alınması gerektiğini hatırlatan pedagog Ali Çankırılı, şöyle dedi: "Anne babaların üstesinden gelmekte zorlandıkları eğitim problemlerinin başında kardeş kıskançlığı geliyor. Kutsal kitaplar, peygamber çocuklarının bile kardeş kıskançlığına yenik düştüklerini haber vererek, bizi bu konuda uyarıyor. Bizden üstün olan insanları kıskanarak onların seviyesine yetişmek için var gücümüzle çalışırız. Çocuk için de durum aynıdır. Daha önce kendisine ait olan anne ve baba sevgisinin, kardeşe yöneldiğini zanneder. Kıskandığı kardeşinden daha üstün olmaya gayret eder. Böylece anne babanın kardeşe yönelen sevgi ve takdirini tekrar kendi tarafına çekmeye çalışır. Eğer çocuğun fıtri olan kıskançlık duygusunu ifade etmesine izin vermez, kınama ve ayıplama yoluna gidersek, kendisini suçlu hissetmesine yol açmış oluruz. Bu durumda çocuk, 'Kıskanma kötü bir duygu ise, ben kötü bir çocuğum; çünkü kardeşimi kıskanıyorum' şeklinde bir kanaat geliştirecektir. Kendisini kötü hisseden bir çocuk, kardeşine iyi davranmayı düşünmeyecek, ona karşı düşmanca duygular besleyecektir. Çocuklarınızın başarılı, dürüst, faziletli, onurlu, hem kendilerine, hem de içinde yaşadıkları topluma faydalı birer insan olmasını istiyorsanız, onların her türlü duygu ve düşüncelerini ifade etmelerine; sadece entellektüel zekalarını değil, duygusal ve ruhsal zekalarını da geliştirmelerine izin vermeniz gerekiyor."

(ES-ERG-

16.04.2012 09: 38: 05

TSI

NNNN - MANİSADışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Esad ile Çalışmayı Değerlendirebiliriz Deniz Baykal Hakkında Dokunulmazlığının Kaldırılması İçin Fezleke Hazırlandı

Esenler'de Millet Bahçesi'ni Hizmete Açan Erdoğan, Coşkulu Kalabalığı Görünce Mest Oldu