Mahsur Kalan Hasta Polis Helikopteri ile Kurtarıldı - Son Dakika

Mahsur Kalan Hasta Polis Helikopteri ile Kurtarıldı

17.02.2012 21:32
Mahsur Kalan Hasta Polis Helikopteri ile Kurtarıldı, System.String[]

Makedonya'da kar nedeniyle ulaşılamayan köyde mahsur kalan hasta, polis helikopteri ile kurtarılıp hastaneye götürüldü.

Makedonya'da kar nedeniyle ulaşılamayan köyde mahsur kalan hasta, polis helikopteri ile kurtarılıp hastaneye götürüldü.

Makedonya'da yoğun kar yağışı nedeniyle çok sayıda köy yolu ulaşıma kapandı. Binlerce kişi mahsur durumda. Yiyecek stokları azaldığı için yardıma askeri helikopterler gitti. Hastaların tedavi edilmesi için karadan yardım götürülemiyor. Diyaliz ve kalp hastalarına ilaç sevki yapılmakta güçlük çekiliyor.

Makedonya'nın Güney Batısı'ndaki Yablaniça köyünde mahsur kalan hasta, karadan hastaneye götürülemediği için polis helikopterinden yardım istendi. Helikopter inmek için uygun zemin olmadığından hastanın kurtarılmasını havadan yaptı. Bir polis, demir sepetle aşağıya inip hastayı alarak helikopter çıkardı. 2 saat süren kurtarma operasyonunda hasta, 15 kilometre uzaklıktaki hastaneye yakın noktada ambulansa nakledildikten sonra hastaneye götürüldü.

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Mahsur Kalan Hasta Polis Helikopteri ile Kurtarıldı - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama