Mail.ru 'Rus Twitter' Hizmetini Başlattı - Son Dakika

Mail.ru 'Rus Twitter' Hizmetini Başlattı

17.01.2012 13:39
Mail.ru 'Rus Twitter' Hizmetini Başlattı, System.String[]

Rus internet şirketi Mail.ru grubu Twitter benzeri kendi multimedya mikro blog hizmetini faaliyete soktuğunu duyurdu.

Rus internet şirketi Mail.ru grubu Twitter benzeri kendi multimedya mikro blog hizmetini faaliyete soktuğunu duyurdu.

Futubra.com internet adresi altında hizmet verecek mikroblog paylaşım sitesinde fotoğraf, görüntü içerikli mesajlar yayınlanabilecek. Mail.ru yönetimi halka açık içerikli sitenin karşılıklı dostluk teyitleri olmaksızın kullanıcıların biri birini takip edebileceklerini açıkladı. Şirket yakın zamanda Futubra'nın Android, iOS, Windows Phone 7 ve Symbian mobil sistemleri için ek yazılım programları sağlayacağını da kaydetti.

Dünyanın en büyük mikroblog hizmeti sağlayan Twitter'in yaklaşık 2 milyon takipcisi Ruslardan oluşuyor. Dünya genelinde iste Twitter'i 400 milyondan fazla kullanıyor.

Rusya'nın en çok e-posta hizmeti veren Mail.ru, Facebook benzeri Moy.Mail.Ru (Moy Mir) ve Odnoklassniki.Ru sosyal ağ sitelerin tamamının sahibi ve üçüncü en büyük sosyal ağ ve paylaşım sitesi Vkontakte.Ru'nun önemli hissene sahip. Mail.Ru ayrıca dünyaca kullanılan MSN benzeri ICQ'nun karşılıklı mesajlaşma programının da sahibi.

Mail.Ru'nun istatistiklerine göre şirket 150 milyonluk kitleye ulaşıyor. Bunun 70 milyondan fazlası sosyal ağ ve paylaşım sitelerine üye olan kullanıcılardan oluşuyor.

Mail.ru 'Rus Twitter' Hizmetini Başlattı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Mail.ru 'Rus Twitter' Hizmetini Başlattı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Buldukları iki açığı Instagram'a bildiren gençlere 50 dolar ödül teklif edildi Kırmızı Oda'da rol alan Sema Keçik'in 2 yıl önce kendisinden 25 yaş küçük oyuncuyla aşk yaşaması yeniden gündem oldu Işıkları sökülüp, çeşmesi kırılan 600 yıllık Şahmelek Camii'ni talan edenler geride sadece bir kasket bıraktı Köylünün geçim kaynağı oldu! Koronavirüs sonrası kekik yağı satışları patladı Genç kızları tuzağa düşüren izdivacın damat adayı, son işinde kıskıvrak yakalandı Son dakika: 2021'de MTV, trafik ve vergi cezaları yüzde 9,11 oranında artacak CHP'den Erdoğan'a Kanal İstanbul yanıtı: İmamoğlu'ndan özür dilemelidir Hatay'da deprem ve tsunami uyarısı: Deniz kumundan yapılan binalar büyük tehlike taşıyor