Makedonya'dan Orhan Pamuk'a Tabernakul Edebiyat Ödülü - Son Dakika

Makedonya'dan Orhan Pamuk'a Tabernakul Edebiyat Ödülü

09.10.2013 12:00
Makedonya'dan Orhan Pamuk'a Tabernakul Edebiyat Ödülü, System.String[]

Makedonya'da, Uluslararası 2013 'Tabernakul' Edebiyat Ödülü'ne Türk yazar Orhan Pamuk ve Rus yazar Viktor Erofeyev layık görüldü.'Tabernakul' yayın evinin ikinci kez düzenlediği ödül kararı Lyubivoye Rışumovik, Milan Kundera, Tsvetan Vrajivirski,...

Makedonya'da, Uluslararası 2013 'Tabernakul' Edebiyat Ödülü'ne Türk yazar Orhan Pamuk ve Rus yazar Viktor Erofeyev layık görüldü. 'Tabernakul' yayın evinin ikinci kez düzenlediği ödül kararı Lyubivoye Rışumovik, Milan Kundera, Tsvetan Vrajivirski, Venko Andonovski, Goran Stefanovski ve Ferid Muhiç'ten oluşan komisyon tarafından oy birliğiyle onaylandı.

Makedonya Kültür Bakanı Elizabeta Kançeska ; Mileska ve komisyon üyelerinin düzenlediği basın toplantısında ödül sahibi Orhan Pamuk'un 18'den fazla romanın yayınlandığı ve 66 dile çevirildiği söylendi. 'Tabernakul'un müdürü Tsvetan Vrajivirski, Orhan Pamuk'un 'Sessiz Ev"' ve 'Saf ve Düşünceli Romancı', Viktor Erofeyev'in de 'Rus Güzeli' ve 'Akimudi' romanlarının Makedoncaya çevrildiğini açıkladı.

'Tabernakul' tarafından ikinci kez dağıtılan 2013 Edebiyat ödülleri Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski himayesinde 25 Aralık 2013 tarihinde sahiplerine tekdim edilecek.

ES(SS) - P

Makedonya'dan Orhan Pamuk'a Tabernakul Edebiyat Ödülü

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Makedonya'dan Orhan Pamuk'a Tabernakul Edebiyat Ödülü - Son Dakika


Son Dakika

Bill Gates'in insanlara çip takmak için koronavirüs salgınını kullandığı iddiası yalanlandı Real Madrid'in eski futbolcusu Royston Drente, iflas etti Lille, Burak Yılmaz'ın golleriyle Sparta Prag'ı 2-1 mağlup etti Mine Tugay'dan ayna karşısında göğüs dekolteli pozlar! Paylaşıma beğeni yağdı Genç kadın, gelin arabasının yolunu kesip eski erkek arkadaşını son kez ikna etmeye çalıştı Fauci, Pfizer'ın korona aşısını onaylayan İngiltere'yi eleştirdi: Aceleci davrandılar Son Dakika: Fransa Ulusal Meclisi, Azerbaycan toprağı olan Dağlık Karabağ'ı devlet olarak tanıdı 337 gün sonra ortaya çıkan büyük ikramiye talihlisi neden bu kadar beklediğini anlattı: Tamamen aklımdan çıkmış