MAKS Projesinde Kocaeli Modeli Uygulanacak - Son Dakika

MAKS Projesinde Kocaeli Modeli Uygulanacak

18.02.2012 09:14
MAKS Projesinde Kocaeli Modeli Uygulanacak, System.String[]

İçişleri Bakanlığı Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, MAKS Projesi için Kocaeli'ni örnek alacak.

Mekânsal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) projesi, İçişleri Bakanlığı Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemi örnek alınarak hayata geçiriliyor. Bu proje ile Türkiye için oluşturulan Ulusal Adres bilgilerinin depolandığı sistemi yönetmek ve güncellemek kolay hale gelecek.

ULUSAL ADRES SİSTEMİNDE BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLIYOR

Ulusal Adres Sisteminin Türkiye genelindeki tüm kullanıcıları anlık olarak takip edilerek, yapılan işlemler denetlenebilecek. Bu sayede Adres Kayıt Sistemi'nden faydalanan kurum ve kuruluşlara verilen hizmet daha etkin hale gelecek.

ACİL YARDIMLARDA MÜDAHALE SÜRESİNİ AZALTIYOR

Ülke çapında tüm adres kayıtlarının ve Nüfus bilgilerinin anlık olarak harita üzerinden görülebilmesini sağlayan proje ile 112 acil çağrı sistemi, Emniyet bilgi sistemi, taşınmaz mal beyanı, emlak ve inşaat işleri gibi birçok önemli çalışmanın altyapısı hazırlanıyor. E-devlet projesi kapsamında yürütülen Adres kayıt sistemi mekânsal hale getirilerek yapılan tüm işlemler, başvurular, çağrılar artık harita üzerinden görüntülenebilecek ve bu sayede müdahale süresi kısalacak.

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİRİN 2. PİLOT UYGULAMASI

İçişleri Bakanlığı'nın tüm Türkiye'den gelen kurumsal katılımcılar ile Aralık ayında düzenlediği çalıştayda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 'Kocaeli Coğrafi Bilgi Sistemi Modeli' tanıtılarak büyük beğeni topladı. Daha önce de 'Türkiye Ulusal Coğrafi Bilgi Sistemi' projesinde pilot olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, MAKS projesi içinde Kocaeli'nin pilot il seçilmesini sağlamıştır.

BİRÇOK PROJEYE ÖNCÜLÜK YAPILIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı bünyesinde 2007 yılında faaliyete başlayan Coğrafi Bilgi Sistemleri ekibi birçok örnek projeye öncülük yaparak Türkiye'nin gelişmesine ve refah düzeyinin artmasına katkı sağlıyor. MAKS projesinin planlanması ve yürütülmesi amacı ile 20 ve 21 Şubat günleri Kocaeli'ne gelecek olan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri ekibi, konu hakkında İbrahim Karaosmanoğlu'na ziyarette bulanarak büyükşehir öncülüğünde gerçekleştirilen proje hakkında görüş alışverişinde bulunacak.

MAKS Projesinde Kocaeli Modeli Uygulanacak

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel MAKS Projesinde Kocaeli Modeli Uygulanacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! İzmir'de 23 saat sonra gelen mucize! Anne ve 4 çocuğu enkaz altından çıkarılıyor İzmir'den acı kare! Enkazda bulunan saatin durduğu an dikkat çekti Depremde boğularak can veren Fatma teyze, Türkiye'de tsunamiden ölen ilk kişi oldu Göztepe Kulübü, daha önce kulüpte staj yapan Ali Çağın Kaygusuz'un enkaz altında olduğunu açıkladı İzmir depremi yıllar öncesine götürdü! Gölcük depreminde enkazdan çıkarılan Gizem Güven'den duygusal paylaşım İnternetten alışverişte siparişten farklı ürünün bedeli kargo şirketinden tahsil edilebiliyor Aracı tekleyen sürücü, kaputu açınca 3 metrelik pitonla burun buruna geldi Yan yatan bina vinçlerle desteklendi, arama kurtarma çalışması devam ediyor