Malatya Büyükşehir Belediyesinden otobüs durağı yenileme çalışması - Son Dakika

Malatya Büyükşehir Belediyesinden otobüs durağı yenileme çalışması

08.04.2021 16:17
Malatya Büyükşehir Belediyesinden otobüs durağı yenileme çalışması, System.String[]

Malatya Büyükşehir Belediyesince Çilesiz Mahallesi otobüs durağında yenileme çalışması başlatıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesince Çilesiz Mahallesi otobüs durağında yenileme çalışması başlatıldı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, yenileme çalışmaları kapsamında 65 metre uzunluğundaki durak modern ve daha güvenli bir hale kavuşturulacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da çalışmaların devam ettiği otobüs durağında incelemede bulunarak bilgi aldı.

Açıklamada görüşlerine yere verilen Gürkan, vatandaşların rahat bir ortamda beklemelerini sağlamak amacıyla düzenlemenin yapıldığını bildirerek, "Her türlü hava koşullarında toplu taşıma araçlarına sıkıntı yaşamadan erişimi sağlamak amacıyla Valilik yanında bulunan ve şehrin merkezi konumundaki Çilesiz otobüs durağında yenileme çalışmalarına başlandı. Günde binlerce hemşehrimizin kullandığı otobüs durağı eski ve yıpranmış haliyle göze hoş gelmeyecek durumdaydı. Bu kapsamda yaklaşık 65 metre uzunluğundaki durakta eskimiş ve yıpranmış profiller, saclar, bordürler ve kilit taşları çalışmalar kapsamında tamamen yenilenecektir." ifadelerini kullandı.

Gürkan, yer döşeme yüzeyinin de yaklaşık 320 metrekare bazalt malzemesiyle kaplanacağını aktararak, tüm vatandaşların ve engelli vatandaşların da kullanımına uygun şekilde yapılacağını belirtti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Malatya Büyükşehir Belediyesinden otobüs durağı yenileme çalışması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Başkan ve Terim arasında ilginç diyalog: Adnan Polat'ın süpürgecisi değilim! Başkan ve Terim arasında ilginç diyalog: Adnan Polat'ın süpürgecisi değilim! Rus istihbaratı, Ukrayna konsolosunu gözaltına aldı Rus istihbaratı, Ukrayna konsolosunu gözaltına aldı Montrö bildirisinde imzası olan amiral, ayağına kelepçe takılmasına isyan etti Montrö bildirisinde imzası olan amiral, ayağına kelepçe takılmasına isyan etti Gelecek Partisi'nden hükümete 3600 ek gösterge göndermesi! Gelecek Partisi'nden hükümete 3600 ek gösterge göndermesi! "Polise hakkını ver" etiketiyle video paylaştılar Yerli aşımız bu klinikte üretiliyor! Bulunduğu odaya sadece tek bir kişi girebiliyor Yerli aşımız bu klinikte üretiliyor! Bulunduğu odaya sadece tek bir kişi girebiliyor Çay tarımında 83 yıl sonra değişim başlıyor! Verimin artırılması için bahçeler yenilenecek Çay tarımında 83 yıl sonra değişim başlıyor! Verimin artırılması için bahçeler yenilenecek 'Montrö bildirisi' soruşturmasında gözaltına alınan amirallerin yazışmaları ortaya çıktı 'Montrö bildirisi' soruşturmasında gözaltına alınan amirallerin yazışmaları ortaya çıktı İkinci kez evli adama kaçan Nilüfer, Esra Erol'un stüdyosunda annesine saldırdı İkinci kez evli adama kaçan Nilüfer, Esra Erol'un stüdyosunda annesine saldırdı