Malatya'da Alt Merkezler Oluşturuluyor - Son Dakika

Malatya'da Alt Merkezler Oluşturuluyor

02.01.2012 13:05
Malatya'da Alt Merkezler Oluşturuluyor, System.String[]

Malatya Belediyesi, kent merkezindeki yoğunluğu azaltmak amacıyla şehirde yeni alt merkezler oluşturuyor.

Malatya Belediyesi, kent merkezindeki yoğunluğu azaltmak amacıyla şehirde yeni alt merkezler oluşturuyor. Bu çerçevede, kentin düzenli bir şekilde hızla gelişen Karakavak bölgesinde Tecde ile Malatya Şehirlerarası Terminali arasında yeni bulvar açılıyor. 50 metre genişliğe, 3 bin 300 metre uzunluğundaki bulvar ile semtin, şehirdeki yeni cazibe merkezi olması hedefleniyor.

Bulvar çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çalışmaların yoğun şekilde sürdürüldüğünü belirtti. Karakavak-Tecde bölgesinin düzenli bir şekilde gelişimini sağlayarak, bir alt merkez haline getirmeyi amaçladıklarını söyleyen Çakır, "Karakavak ve Tecde bölgesini geliştirmek, Malatya'nın yeni yerleşim alanı ve yeni ticari merkezi yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Karakavak ve Tecde bölgesinde muhtarımızın da belirtmiş olduğu gibi şuyu'dan kaynaklanan problemleri vardı. Bu bölgemizin şuyu sorununu çözerek tescile gönderdik. Karakavak ve Tecde bölgesi, gelecekte daha modern ve daha düzenli bir yerleşim alanı olarak ciddi bir alt merkez haline gelecek." dedi.

Yol açma çalışmaları sırasında 32 evin kamulaştırılacağını ve enkaz bedellerinin de ödeneceğini kaydeden Başkan Çakır, "Bu yolu 2012 yılında bitirmeyi hedefliyoruz. Bu bölgemizin hızlı bir şekilde alt yapısını tamamlayarak, yollarıyla, caddesi ve altyapısıyla yeni bir alt merkez olması için çalışmalarımızı yoğunlaştırdık." şeklinde konuştu.

Uzun yıllardan beri mahallelerinin şuyu problemi olduğunu ve bu sorunun çözüldüğünü belirten Tecde Mahalle Muhtarı Abuzer Akkuş, "Mahallemizin yaklaşık olarak 40 yıldır süren şuyu sorununu sayın başkanımız itinalı ve düzgün bir çalışma ile çözdü. Bugün de mahallemizde 50 metrelik yolun açılması için çalışmalar başlatıldı. Mahallemiz için yapılan hizmetlerden dolayı sayın başkanıma bir kez daha teşekkür ediyorum." dedi. İnceleme gezisine belediye başkan yardımcıları Ahmet Ceyhan, Selim Pilten ve bazı daire müdürleri katıldı.

Malatya'da Alt Merkezler Oluşturuluyor
Malatya'da Alt Merkezler Oluşturuluyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Malatya'da Alt Merkezler Oluşturuluyor - Son Dakika


Son Dakika

'Mini etek' sözleri tepki çeken Öykü Çelik, aşkını ilan etti Bilim insanları araştırdı! Koronanın bulaşmasını engelleyen en iyi yöntem sosyal mesafe Sosyal medyada ilgiyle izlendi! Kısıtlamayı ihlal eden bir grup, polis aracını görünce çığlıklar atarak kaçtı Korona aşısını bulan Uğur Şahin ve Özlem Türeci BM Genel Kurulu'nda konuştu! Aşıyı buluş sürecini anlattılar Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade'nin diziden ayrılacağı iddia edildi İnsansız Hava Aracı AR-GE Merkezi'ni görüntüleyen 2'si Rus 3 kişi gözaltına alındı Ayşecan Tatari suda doğum yaptığı anları paylaştı! Fotoğrafın altına yazdıkları herkesi duygulandırdı Hafta sonu 56 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı! Neleri yapmak serbest, kimler yasaktan muaf?