Malatya'da Kentsel Dönüşüm Projesi ile 220 Hektar Alanda Yeni Bir Kent Kurulacak - Son Dakika

Malatya'da Kentsel Dönüşüm Projesi ile 220 Hektar Alanda Yeni Bir Kent Kurulacak

05.01.2012 16:40
Malatya'da Kentsel Dönüşüm Projesi ile 220 Hektar Alanda Yeni Bir Kent Kurulacak, System.String[]

Malatya Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) işbirliği çerçevesinde yürütülen Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yoksul ailelerin yaşadığı Beydağı mevkisinde bulunan gecekondular sahiplerine bedelleri ödenerek boşaltılıyor.

Malatya Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) işbirliği çerçevesinde yürütülen Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yoksul ailelerin yaşadığı Beydağı mevkisinde bulunan gecekondular sahiplerine bedelleri ödenerek boşaltılıyor.

Malatya Belediye Başkan Yardımcısı Selim Pilten, gazetecilere yaptığı açıklamada, Beydağı mevkisinde bulunan bir kaç mahallede yürütülen Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 220 hektar alanda yeni bir kent kurulacağını söyledi.

Malatya Belediyesi ve TOKİ'nin birlikte yürüttüğü proje kapsamında 4 etapta konut yapılacağını bildiren Pilten, projenin ilk iki etabında çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Birinci etapta vatandaşların mevcut konutlarından tahliye edilmesi çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Pilten, "Boş alanların çoğunlukta olduğu ikinci etapta ise yapılması planlanan 568 konutun ihalesi TOKİ tarafından 3 Mayıs 2011'de yapıldı. Bu konutların inşaatları birinci kat seviyesine geldi" dedi.

Pilten, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yer alan 50 metre genişliğindeki güney kuşak yolunun kapalı olan İnderesi-Kernek Şelalesi arasındaki yaklaşık bin 250 metrelik kısmında konut sahipleri ile konut karşılığı anlaşma yapılarak yıkımların yapıldığını belirtti.

Selim Pilten, bugüne kadar yaklaşık 616 yapı sahibi ile anlaşma yapılarak binaların yıkımının yapıldığını, evini boşaltan hak sahiplerine aylık 250 lira kira yardımı ve bir sefere mahsus olmak üzere 200 lira taşınma ücreti verdiklerini sözlerine ekledi.

- MALATYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Malatya'da Kentsel Dönüşüm Projesi ile 220 Hektar Alanda Yeni Bir Kent Kurulacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot