Malatya'da Tekstil Sektörünün Sorunları Konuşuldu - Son Dakika

Malatya'da Tekstil Sektörünün Sorunları Konuşuldu

07.09.2012 11:46
Malatya'da Tekstil Sektörünün Sorunları Konuşuldu, System.String[]

Malatya Aktif İşadamları Derneği (MAKİAD) Tekstil Komitesi düzenlediği toplantıda tekstil sektörünün sorunlarını konuştu.

Malatya Aktif İşadamları Derneği (MAKİAD) Tekstil Komitesi düzenlediği toplantıda tekstil sektörünün sorunlarını konuştu.

Bir restoranda yapılan toplantının açılışında konuşan MAKİAD Başkan Yardımcısı Ömer Yıldız, yönetim kurulu olarak komitelerin yaptığı ve yapacakları faaliyet ve programları desteklediklerini söyledi.

Tekstil Komitesi Başkanı Sabahattin Kocaağa ise, sektöre sürekli yeni işçi alındığını, mevcut işçilerini de koruyamadıklarını kaydetti.

Bu derece sirkülasyonunun olduğu bir sektörde verimden ve kaliteden söz edilemeyeceğini bildiren Kocaağa, 5084 sayılı Yatırımların ve İstihdamın Teşviki Kanunu'nun süresinin bu yıl dolacağını belirtti. Kocaağa, bu yasanın süresinin dolması ile birlikte firmalara sigorta primi yükü geleceğini hatırlatarak, bu sorunun işçilerin Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden alınması ile çözülebileceğini ifade etti.

Muhabir: Yeter Erdine

Yayıncı: Cemal Coşkun - MALATYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Malatya'da Tekstil Sektörünün Sorunları Konuşuldu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ermenistan ve PKK'nın kirli planı ortaya çıktı! Teröristlere Azerbaycan üniforması giydirdiler 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü 6 maçta 6 gol atan Alanyasporlu Davidson, Süper Lig gol krallığında zirveye oturdu Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Bisikletiyle sulama kanalına düşen 2 yaşındaki çocuk, yaşamını yitirdi Çıktığı programda zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor Karadeniz'de keşfedilen doğal gazın değeri 80 milyar dolar Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı