Malatya'da Yılın Kaliteli Okulu Belli Oldu - Son Dakika

Malatya'da Yılın Kaliteli Okulu Belli Oldu

19.01.2012 18:40
Malatya'da Yılın Kaliteli Okulu Belli Oldu, System.String[]

Malatya'da yılın kaliteli okulu Yunus Emre Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, kaliteli ekibi ise Fen Lisesi oldu.

Malatya'da yılın kaliteli okulu Yunus Emre Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, kaliteli ekibi ise Fen Lisesi oldu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı'nın, bağlı okul ve kurumlarda 1999'dan bu yana "Toplam Kalite Yönetimi" uygulamalarına dayanan "Stratejik Yönetim" anlayışını yerleştirmeye çalıştığı kaydedildi.

Bu çerçevede her yıl okul ve ekip kategorisinde en kaliteli okulların seçildiği, Malatya'daki en kaliteli okullar değerlendirmesine bu yıl merkez, Akçadağ, Arguvan, Battalgazi, Kale, Kuluncak, Doğanşehir, Yazıhan ve Yeşilyurt ilçelerinden okul kategorisinden 7, ekip kategorisinden de 17 okul katıldığı belirtildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Birim Kalite Kurulunun kararına göre, okul kategorisinde Yunus Emre Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin, ekip kategorisinde ise Fen Lisesi'nin il birincisi olduğu bildirildi.

Bu iki okulun raporlarının Türkiye finaline katılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne gönderileceği ifade edildi.

- MALATYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Malatya'da Yılın Kaliteli Okulu Belli Oldu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi