Malatya'da yoğun kar için şükür kurbanı - Son Dakika

Malatya'da yoğun kar için şükür kurbanı

20.01.2022 17:05

Malatya'da yoğun kar için şükür kurbanı Malatya'da uzun yıllar kar hasretinden sonra 2 günde yağan kar nedeniyle Cenab-ı Allah'a şükür için kurban kesildi.

Malatya'da yoğun kar için şükür kurbanı

MALATYA - Malatya'da uzun yıllar kar hasretinden sonra 2 günde yağan kar nedeniyle Cenab-ı Allah'a şükür için kurban kesildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından kar yağışı nedeniyle 'Şükür Kurbanı' kurbanı kesilerek, su olacağı için dualar ile şükür edildi.

MASKİ hizmet binası önünde dualar eşliğinde gerçekleştirilen kurban kesimine, MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları ve personeller katıldı.

"Kar, bolluk demek, bereket demek"

Şükür kurbanı kesiminin ardından konuşan MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, bol ve bereketli bir kar yağışının olduğunu belirterek, "Son yılların en büyük kar yağışını aldık. Meteoroloji verilerine göre önümüzdeki günlerde de ilimiz için kar yağışı gözüküyor. Yağışların bolluğu su bolluğu demektir. Gelecekte su sıkıntısı yaşamayacağımız anlamına geliyor. Barajlarımız doluyor, göletlerimiz doluyor, yeraltı kaynaklarımız besleniyor. İnşallah bu yıl hasat mevsiminde çiftçilerimizin yüzü gülecek. Kar, bolluk demek, bereket demek. Bu yıl bereketli bir yol olacak İnşallah. Bizlerde MASKİ Genel Müdürlüğü olarak Allah için 'Şükür Kurbanı' kestik. Allah kabul etsin" dedi.

Malatya'da yoğun kar için şükür kurbanı
Malatya'da yoğun kar için şükür kurbanı
Malatya'da yoğun kar için şükür kurbanı
Malatya'da yoğun kar için şükür kurbanı

YORUMLAR
500
Bilal Dikmen, ' Dünyada sabit kişi başına düşen su miktarı hızla azalıyor' Bilal Dikmen, ' Dünyada sabit kişi başına düşen su miktarı hızla azalıyor' Sivas'ta geçen yaz tamamen kuruyan Bingöl Gölü yeniden suyla doldu Sivas'ta geçen yaz tamamen kuruyan Bingöl Gölü yeniden suyla doldu
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Malatya'da yoğun kar için şükür kurbanı - Son Dakika


Advertisement